Samsung, Face ID’yi kopyalayacak ve yeni ürünler çıkaracak

2
841 Okunma

Samsung, Apple tarafından geçtiğimiz ay tanıtılan ve bütün dünyada oldukça büyük yankı bulan yeni nesil akıllı telefon modelini çok sevdi. O kadar çok sevdi ki yeni model ürünlerinde bu tür teknolojiler üretmek için elinden geleni ardına koymayacak. Mobil cihazlar için yepyeni bir teknoloji olan Face ID özelliğini kendi telefonlarında kullanmak için harekete geçen Koreli şirkete Apple’ın tepkisi ne olacak gerçekten de çok merak ediyoruz. Süreç nasıl işleyecek diye merak ediyoruz ama ve güvenlik için hayat memat meselesi kadar önemli olan Face ID gibi bir özelliğinde nasıl kullanılacağını merak ediyoruz.

SAMSUNG KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAYA ALIŞTI

Galaxy Note 8’in ortaya çıkması ile beraber, Samsung için 2017 amiral gemileri dönemi de doğal olarak birçok markanın ürünü gibi sona ermiş oldu. Galaxy serisinin tutkunları gözlerini Galaxy S9’a çevirdiler ama Samsung bu ürünleri gelecek yıl çıkaracak gibi duruyor. Samsung’un yapacağı şeylere gerçekten bazen mantık erdiremiyoruz.

Şu ana kadar ortaya çıkan bilgilere göre, Galaxy S9 işlemci olarak Snapdragon 845/Exynos 9810 modellerini kullanacak. Muhtemelen çif arka kamera ile gelecek olan telefonda birçok yeni teknoloji bulunacak. İşte bu yeni teknolojilerden birinin ön tarafta yer alacak 3D kamera sensörü olduğu ortaya çıktı.

samsung

Şimdiye kadar ön kamera tarafında iris tarama sunan şirket, bu kararı alarak muhtemelen Apple’ın Face ID teknolojisini kopyalayacak. Ice Universe tarafından sızdırılan bilgiler elbette kesin doğru diyemeyiz ama, daha önce Galaxy S8’de yapılan birçok sızıntının oradan geldiğini de unutmamak gerekiyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz