Sizi okul günlerine hazırlayacak 4 uygulama!

0
697 Okunma
okula donus

Ağustos ayı itibari ile girdiğimiz yaz tatilinin sonlarına yaklaşıyoruz. Henüz tüm eğitim kurumlarındaki resmi açıklamalar yapılmasa da Kurban Bayramı’ndan sonra okulların açılacağı kesin olarak biliniyor.

Yaz döneminde sınavlara çalışmak veya yaz okulu gibi eğitim ve öğretime devam eden öğrenciler okula daha hızlı adapte olurken, yaz tatilinin büyük bir kısmını veya tamamını gerçekten tatil gibi geçirenler okula dönmekte zorluk çekebiliyor. Hal böyle olunca sizin için gün boyunca yanımızdan ayırmadığımız akıllı cihazınızı okula hazırlayacak mobil uygulamaları listeledik.

Telefon bağımlıları için ilk çözüm: Forest

 

forest mobil app

 

Oyun tarzında geliştirilmiş bu uygulama, telefona olan bağımlılığınızı azaltmayı hedefliyor.  Ders çalışırken kitap okurken veya arkadaşlarınızla muhabbet ederken gelen bildirimlere karşı koyamıyorsanız Forest uygulamasını mobil cihazlarınıza indirerek bu durumu kontrol altına alabilirsiniz.

Gün içerisinde telefonu bırakmanız gereken durumlarda uygulamaya girerek bir tohum ekiyorsunuz. Daha sonra her yarım saatte bir tohum yenileniyor. Eğer yarım saat boyunca telefonunuza dokunmadıysanız tohumunuz bir ağaç oluyor. Bu şekilde telefonla uğraşmadığınız her yarım saatte bir ağaç elde ediyorsunuz.

Eğer yarım saat içinde dayanamayıp bildirimlerinizi kontrol etmeye kalkarsanız tohumunuz çürüyor.  Bu süreci ne kadar uzun tutabilirseniz o kadar büyük bir ormana sahip oluyorsunuz.

Zamanınızı planlamak için: My Study Life

 

my study life mobil app

Okullar kapandıktan sonra sabah erken uyanma veya gün içerisinde yapacaklarımızı planlama konusunda biraz daha rahat davranabiliyoruz. Uykunuz geldiğinde uyuyup dilediğiniz zaman uyandığınız, sorumluluklardan uzak bir tatil geçirdiyseniz, okula ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz.

My Study Life uygulaması sayesinde zamanınızı kolayca planlayarak daha düzenli bir döneme girebilirsiniz. Bu uygulama, diğer hatırlatıcı uygulamalardan farklı olarak sadece öğrencilere yönelik geliştirilmiş. Özellikle sınav döneminde ki öğrenciler için oldukça faydalı.  Sizde uygulamayı edinerek daha planlı bir gün ile hem işlerinizi kolayca yetiştirebilir hem de kendinize daha kolay vakit ayırabilirsiniz.

Google Keep ile tüm notlarınız bir arada

google keep mobil app

Yoğun dönemlere girdiğimizde yapacaklarımızı, derslerimizi, gün içerisinde kullanacağımız veya daha sonra lazım olabilecek bilgileri kaydetmek için çeşitli not uygulamalarını hepimiz kullanıyoruz. Birçok uygulama sadece metin, ses, video gibi farklı formatlara izin vermiyor.

Google Keep ile notlarınızı tüm formatlarda kaydedebilir, etiketlere ayırabilir ve kolayca güvenliğini sağlayabilirsiniz. Google tarafında geliştirilen bu uygulama kaydettiğiniz notları bağlı hesabınıza direkt aktarır. Bu sayede notlarınıza başka cihazlardan da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek şart: Memrise

memrise mobil app

Yabancı dil öğrenmek çoğu insan için oldukça zordur. Gerek eğitim hayatınızda gerekse iş hayatında dil bilmek en büyük avantajlardandır. Henüz İngilizce bilmiyorsanız ve dile çalışmak sizin için zor geliyorsa Memrise uygulamasını deneyebilirsiniz.

Kendi belirlediğiniz hedef kelimenize göre günlük egzersizlerinizi eğlenceli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.  Uygulama sayesinde birçok kelime ve kalıbı zorlanmadan kolayca öğrenebilirsiniz. Memrise yalnız İngilizce değil tüm dil ve eğitim dallarındaki farklı kurslarını kaydederek aynı zamanda sınavlarınıza da hazırlık yapmanıza yardımcı oluyor.

Sadece mobil cihazlarınızdan değil, bilgisayarınız üzerinde de eğitiminize devam etmenize olanak sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz