16 Ocak Perşembe 2020

Apple, Portre Modu’nu anlattığı videoyu yayınladı!


Apple, dün yayınladığı ”iPhone X-Portrait Lighting” isimli Youtube videosu ile iPhone X ve iPhone 8 Plus telefonlardaki portre ışık efektlerinin uygulanışının kamera arkasını gösterdi.

Video içerisinde, bu özellik oluşturulurken dünyanın en iyi görüntü üreticileri ve fotoğrafçılarıyla çalışıldığını söyleyen Apple, kullanıcılara ilham olmak amacıyla yayınladığı videoda portre ışık efektleriyle nasıl daha başarılı fotoğraflar çekileceği gösteriliyor. Aynı zamanda Youtube videosunda iPhone X portre özelliği ile bir stüdyo içerisinde çekilen fotoğrafların aynı kalitede olacağı vurgulanıyor.

Apple’ın portre ışık özelliği iPhone X telefonlarda hem ön hem arka kamera üzerinde kullanılabilirken, iPhone 8 Plus modelinde sadece arka kamera ile kullanılabiliyor. Bu mod ile kullanıcılar; Doğal Işık, Stüdyo Işığı, Kontür Işığı, Sahne Işığı ve Sahne Işığı Mono efektlerinden yararlanabiliyorlar.

İşte Apple’ın yayınladığı video

http://https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=ejbppmWYqPc

 

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

microsofttan-yeni-edge-tarayicisi

Microsoft’tan yeni Edge tarayıcısı!

Microsoft’tan yeni Edge tarayıcısı geldi, Chromium tabanlı tarayıcı bugün hem Windows hem de macOS’ta resmen kullanıma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir