Aynı anda birden fazla akıllı telefonu şarj eden cihaz

0
294 Okunma

Bilindiği üzere şu ada  kullandığımız  şarj aletleri mobil cihazların edilmesi kablosuz şarj dock’ları sayesinde gerçekleşiyor. Bu işlem için kullanıcıların mobil cihazlarını şarj dock’larına yerleştirmesi gerekiyor. Apple’ın da kısa bir süre önce duyurduğu iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri Qi standardıyla birlikte kablosuz şarj teknolojisine destek vermeyi tercih etti.

Bu teknoloji sayesinde yeni iPhone modelleri ve yine Qi destekli akıllı telefonlar, ayrıca satılan şarj matları üzerinde kablosuz şarj edilebiliyor. Bu durumu ileri bir boyuta taşımak isteyen Pi isimli bir şirket, akıllı telefonları uzaktan şarj etmeye imkan tanıyan bir cihaz geliştirdi.

Şu an için kısa mesafede şarj ediyor

Massachusetts Institute of Technology mezunları tarafından geliştirilen şarj cihazı, telefonunuzu herhangi bir şarj matına koymadan şarj etmeye olanak tanıyor. Pek tabii şarj cihazı bunu şu an için kısa mesafelerde gerçekleştiriyor. Dört veya daha fazla telefonu aynı anda şarj edebilen Pi, günlük hayatımızı kolaylaştıracak önemli bir teknoloji olarak adlandırılıyor.

Güvenlik açısından da zayıf manyetik alan sunan cihaz, telefonlarınızı herhangi bir açıdan şarj etmeye yardımcı oluyor. iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X ve Qi destekli tüm cihazlar için ekstra bir kılıfa ihtiyaç yokken, Qi standardına destek vermeyen telefonlar için ekstradan Qi destekli bir kılıf satın almak gerekiyor. Pi’nin internet sayfası üzerinden ön siparişe açılan şarj cihazı önümüzdeki yıl 200 doların civarında bir fiyatla satışa  sunulması bekleniliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz