19 Mayıs Cumartesi 2018

Beyaz eşyada KDV indiriminin süresi uzayacak


2017 başında, ekonomik durgunluğa karşı beyaz eşya ürünlerinde KDV indirimi sağlayan kararnamenin süresinin uzatılması gündeme geldi.

Evlilik/nikah/düğün sezonu yaklaşırken, beyaz eşya alışverişlerini KDV indiriminden yararlanmak için erkenden yapan yeni evlenecek çiftler sayesinde sektörde önemli bir hareketlilik yaşanınca, hükumet KDV indirimine devam etmeye karar verebilir.

Bu konuda en önemli açıklama, Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi.  Maliye Bakanı Naci Ağbal, beyaz eşya ve mobilyadaki KDV indirimiyle ilgili olarak, “Bu iki sektör ekonomide dinamo sektör, birçok sektörle ilgili. Bu yüzden gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisanın sonunda bu düzenleme süresi dolacak ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Dolayısıyla, Nisan sonunda bitmesi beklenen KDV indiriminin, sonbahara kadar uzatılması gündeme gelmiş durumda.

Mobilya ve beyaz eşya ile evini yenilemek isteyen hanımlar ve yeni evlenecek çiftler için önemli bir maliyet avantajı sağlayacak olan KDV indirimi sayesinde, yaz aylarında da büyük bir alışveriş hareketliliği bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Remington Tangled 2 Smooth

Saç Düğümlerinizin Anahtarı Remington Tangled 2 Smooth

Geleneksel taraklar, karmaşık ve dolaşan saçlarınızı açmak için yeterli olmaz. açmaya çalışırken hem canınızı yanabilir …

Bir Cevap Yazın