Bosch ile sürekli kullandığımız hastaneler akıllanıyor

1
519 Okunma
Bosch IoT akıllı hastane
Bosch IoT akıllı hastane

Pahalı medikal ekipmanın çalınmasını önlemek için Bosch yeni teknolojiler geliştiriyor. Yetkili olmayan kişilerin özel alanlara girişlerine engel olmak ve ameliyathaneyi bir ambulans helikopterin inişine uygun geliştirmek için yeni teknolojiler üretiliyor ki bu teknolojiler oldukça pahalı bir maliyeti ortaya çıkarıyor. Hastanenin ana bağlantısına bağlı akıllı kameralar, video teknolojisi ve çok daha fazlasının yardımıyla, eskiden hastanelerde olanaksız olan veya yalnızca tek başına kullanılan her şey artık çok akıllı bir hale geliyor. Hastanelerde artık dijital teknoloji sayesinde çok daha akıllı bir hale geliyor.

BOSCH AKILLI HASTANELER İÇİN ARACI OLABİLİR

Hastaneler çok büyük baskı altında kaldığında maalesef yılda 365 gün ve 34 saat sorunsuz çalışmaları gerekebiliyor. Sürekli artan maliyet baskısı karşısında bir yandan doktorlarla hemşireler hastalara bakarken, bir yandan da insanlarla değerli ekipmanın korunması gerekiyor. Bütün bu sorunların üstesinden gelirken aynı zamanda teknik altyapının optimal şekilde yönetilmesi gerekebiliyor. Bosch akıllı hastane çözümleriyle teknik ve idari işlerde hastane işletmecileriyle personelin yükünü hafifletiyor. Hastane odalarındaki, interaktif bilgi-eğlence sistemleri gibi ağa bağlı hizmetlerden hastalar da faydalanabiliyor.

Bosch başka iş ortaklarıyla birlikte hastane sektörüne yönelik ek IoT hizmetleri geliştirmek için çalışıyor. Akıllı bina içi çözümleri, örneğin acil durumlarda ihtiyaç duyulan medikal cihazların derhal bulunabilmesini ve hastanenin belli alanlarına iletilmesini sağlıyor. Bina içi konumlandırma için gerekli medikal cihazlarla diğer nesnelere sensörler takılıyor. Sensör teknolojisiyle bu cihazların konumu ve durumu (örneğin şarj durumu) bir ağ veya bulut aracılığıyla gerçek zamanlı olarak doktorlara ve hemşirelere iletilebiliyor. Acil durumlarda her saniye önemli olduğundan, bu tip çözümler hastanelerde süreçleri hızlandırabiliyor, hatta yaşam kurtarabiliyor.

1 Yorum

  1. Akilli cihaz, akilli hastane, akilli gozluk, akilli… gibi insan disi maddelere akilli on eki getirerek kullanim mantiksizliktir. Akilli madde olmaz. Akilli adam olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz