Bu ev robotu hayatınızı kolaylaştıracak!

0
757 Okunma

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Consumer Electronics Show 2018 (CES)‘de Aeolus Robotics’in  tanıttığı,  Jetgiller çizgi filminden  esinlenerek yaratılan ev robotu prototipi ilgi çekti.

Küçüklüğümüzde birçoğumuzun severek izlediği Jetgiller çizgi filminde ‘Rosie‘ ev robotundan ilham alınarak yaratıldığı söylenen prototipin amaçları sunuldu. Ev robotunun yerleri silebileceği, eşyaları hareket ettirebileceği ve hatta verilen emir ile buzdolabından içecek servis edebileceği açıklandı.

Aeolus Robotics yetkilisi Alexander Huang, Washington Post‘a verdiği röportajda robotun, ev içerisindeki bireylerin isteklerini öğrenebildiği ve her birine göre adapte olabildiğini söyledi.Kapasitesinin çocukluktan yetişkinliğe uzanan öğrenme evrimine sahip olduğunu vurguladı.

Kayıp eşyaları bulabiliyor

ev robotu

Robotun, ne kadar çok kişi ile etkileşime girerse öğrenme kapasitesinin ve gücünün de o oranda gelişeceği açıklanırken aynı zamanda binlerce farklı objeyi ayırt edebileceği ve bu objeleri olmaları gereken yerlere konumlandırabileceği de verilen bilgiler arasında.

Google Home ve Amazon Alexa ile de bağlantı kurabilen robot  ev içerisinde kaybolan objelerin son gördüğü yerleri hafızasında tutarak bulunmalarına da yardımcı oluyor.

2018 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülecek olan robotun henüz satış fiyatının ne olacağı bilinmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz