En iyi diyet ve egzersiz uygulamaları (TOP 5)

0
2.707 Okunma
En iyi diyet ve egzersiz uygulamaları
En iyi diyet ve egzersiz uygulamaları

Yaz yaklaşıyor, kışın aldığımız kilolar başımıza dert oluyor. Yazın korkmadan dilediğimiz kıyafetleri giyebilmek için sıkı bir diyete girmek gerekiyor. Yanında egzersiz olmadan olmaz tabi. Diyet ve spor konusunda sizi motive edecek en iyi mobil uygulamaları sizler için araştırdık.

1- MyFitnessPal:

MyFitnessPal Topluluk forumları sağlığa yolculuğunuz sırasında ipuçları, motivasyon ve destek bulmak için yararlı bir yerdir. Uluslararası dil seçeneği vardır. Bünyesinde  6.000.000’dan fazla yiyecek barındırır. Ayrıca arkadaşını ekleyerek beraber diyet yapabiliyorsunuz. Kendi yemek ve egzersiz listeni hazırlayabilirsin. Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsin.

2- Diyet Kolik:

Kişiselleştirilmiş içerikler, online diyetisyenle chat imkanı, sesli besin arama, besin alternatifleri, ilaç saati hatırlat, öğün saati bildirimi, ölçü girişi takibi, Haftalık/Aylık/Yıllık rapor gibi hizmetlerin yanı sıra ücretli bazı hizmetleride mevcut. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz fakat içinde ki bazı programlar ücretli olabiliyor. Uygulama Google Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz.

3- Nike+ Run Club: 

GPS ile koşu ayrıntıları takibi, hedeflerine uyan ve ilerleme durumuna uyum sağlayan kişiselleştirilmiş antrenör planları ve arkadaşlarından alacağın kesintisiz motivasyon gibi özelliklerle daha iyi ve daha sık koşmak için ihtiyacın olan her şeyi sunar. İMessage ve Apple watch uygulaması sunar. Kısacası, hedeflerine eğlenerek ulaşmana yardımcı olur. Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz indirebilirsin.

4-FitWell:

Zayıflamak, kaslarını geliştirmek ve vücudunu şekle sokmayı hedefleyen; sağlıklı zayıflama ve fitness anlayışını benimseyen herkesin kolayca kullanabileceği, sonuç veren bir uygulama. Vücudunu analiz eder ve hedef belirlemeni sağlar. Sana özel beslenme ve egzersiz programları hazırlar. Düzenli raporlar, hatırlatmalar ve ipuçlarıyla sürekli motive eder ve hedefine ulaşmanı sağlar. Ayrıca Apple Watch sayesinde çok daha etkin bir koçluk deneyimi sunar. Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

5- Lifesum:

Kişiselleştirilmiş sağlık ve yaşam tarzı kılavuzu. Lifesum yaşam tarzı hedefleri ve sağlık verileri alır ve daha iyi yaşamak için bir plan oluşturur. Değişen kilo, kas belirler sağlıklı olmaya yardımcı olur. Milyonlarca insanın katıldığı uygulamaya katılıp sende kendine ayrı bir dünya açabilirsin. Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz