Evinizi akıllı hale getirecek 8 teknoloji

1
2.398 Okunma

Akıllı ev teknolojileri gün geçtikçe daha da hayatımızın içinde yer aldı. Özellikle CES 2017’de tanıtılan akıllı ev teknolojileri göz doldurdu. Hayatı kolaylaştıran teknolojilerden en çok dikkat çeken 8 teknolojiyi sizler için derledik.

1-  LG akıllı InstaView buzdolabı:

Akıllı buzdolabı LG Smart InstaView buzdolabı, ön tarafta büyük bir ekran ve pencereye sahip. Ayroca envanter almak, market listelerini başlatmak, son kullanma tarihlerini takip etmek, hatta müzik çalmak gibi şeyler yapabilirsiniz. Pencere kısmına dokunduğunuzda dolabınızın içinde ne var ne yok görebilirsiniz. Sesli asistan sayesinde buzdolabınızı yönetebilirsiniz.

2- Whirlpool akıllı ocak:

Akıllı cihaz serisi arasında, Whirlpool uygulamasında, yiyecek barkodlarını taramanıza ve doğru pişirme talimatlarını bağlı fırınınıza veya mikrodalga fırınınıza göndermenize olanak tanıyan bir Tara Başdan Erişim özelliğini sunacaklar. Bu sayede yemeğini yakman imkansız hale gelecek.

3- Netatmo duman sensörü:

Bu bağlı duman alarmı, evde sigara dumanı varsa sizi uyarmakla kalmaz, aynı zamanda bağlı herhangi bir mobil cihaza bağlanır ve bulunduğunuz yere bakılmaksızın duman algılama konusunda uyarılar gönderir.

4- First Alert hava temizleyici cihaz:

First Alert’ten çıkan bu yeni araç, karbon monoksit seviyelerinden sıcaklık ve neme kadar evinizdeki genel hava kalitesini izler. Ve Amazon Echo’ya bağlandığından, Alexa’ya sıcağı kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

5-  Norton Core:

Evlerimizde sayısız bağlı cihazlarla birden fazla telefon ve tablet aynı anda tek bir siber güvenlik sayesinde korunur. Bu sayede güvenli bir şekilde cihazlarımızı kullanabiliriz.

6-  Ring Floodlight güvenlik kamerası:

Ev dışında güvenlik için, ön kapı dışındaki yerlere bile daha fazla güvenlik sağlayan yeni Floodlight Camını duyurdu. Bu harekete geçirici ışık söner ve telefonunuza uyarılar gönderir ve ayrıca mobil cihazınız üzerinden iletişim kurmanızı sağlar. Garajlar ve arka kapı girişleri için mükemmeldir.

7- U By Moen akıllı duş:

Duşa sokulmuş gösterge tablosunu veya akıllı telefon uygulamasını kullanarak, su sıcaklığını önceden ayarlayabilir, suyun ne kadar süre çalıştığını gösteren bir zamanlayıcı ayarlayabilir, hatta duşu otomatik olarak uzaktan kapatabilirsiniz. Ayrıca, ön ayarlar ve duş tercihlerini 12 kişiye kadar ayarlayabilirsiniz.

8- Sleep Number 360 uyku asistanı:

Yeni Sleep Number 360, en rahat, en konforlu gece uykusu elde etmenizi sağlayan otomatik bir uyku asistanı gibidir. Dahili bir ayak ısıtıcısı, otomatik horlama algılama ve ayarlama (yan yükselir), dahili bir alarm gibi özellikler barındırır. Bu sayede uykunuz en kaliteli halini alır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz