Görevimiz: insan yönetmek! Fallout Shelter

0
715 Okunma

Fallout serisi video oyun dünyasının en önemli yapımlarından biri. Oyun severlerle ilk defa 1997 yılında buluşan Fallout, aradan geçen zamanda çok sayıda yeni oyunla seriyi güçlendirdi ve büyük beğeni topladı.

Ancak 2015 yılında piyasaya çıkan son Fallout oyunu öncesinde bir tür “promosyon” olarak hazırlanan ve ücretsiz dağıtılan mobil video oyunu Fallout Shelter, mobil video oyunları alanında dünyanın en çok oynanan oyunları listesinde tepeye oturdu.

Son derece yüksek kaliteli bir yapım olan Fallout Shelter’da, nükleer savaştan sonra bir dağın altındaki sığınakta yaşayan bir grup insanı yönetmeye çalışıyorsunuz. Onların ihtiyaçlarına cevap bulmaya çalışıyor, işleri yürütmesi için insanları doğru görevlere yönlendiriyorsunuz. Bu sırada sığınağınız savaştan kurtulan ve her yere saldıran çetelerin de dikkatini çekiyor ve bir yandan sığınağınızı saldırganlara karşı korumakla da uğraşıyorsunuz. Elbette sığınağınızdaki insanlar zamanla aşık oluyorlar, çocuk doğuruyorlar veya dışarıdan yararlı yeni sığınmacılar geliyor ve topluluğunuz büyüyor. Onların ihtiyaçlarına uygun şekilde sığınağı büyütmek durumunda kalıyorsunuz.

Son derece keyifli ve sürükleyici olan bu oyunu Android ve iOS cihazlarınızda oynayabilirsiniz. Yalnız uyarmış olalım, saatlerce elinizden düşüremeyeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz