Google Home gelirse bu şakaları yapın!

0
1.147 Okunma
Google Home
Google Home

Google Home, henüz ülkemize gelmedi ancak, satış yapıldığı ülkelerde giderek daha da fazla tercih ediliyor. Satın alındıktan sonra cihaza duyulan ilgiyi bir adım öteye taşımak isteyen Google mühendisleri, cihaz içerisine bazı sürprizler eklemiş durumda.

Google Home, Google Asistan tarafından desteklenen, sesle aktivite edilmiş bir hoparlördür. ‘Ok Google’ komutu ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Basit bir sesli istek ile Google Play Music, Spotify, YouTube Music, Pandora gibi hizmetlerden de pratik olarak faydalanabiliriz. Ayrıca Google Home’dan geri yanıt alabileceksiniz. Hava durumu, trafik, finans, spor gibi birçok konuda sorularınızı sorabilir ve anında mantıklı cevaplar alabilirsiniz.

Google Home ile daha fazlası için plan yap!

İzniniz dahilinde kişisel bilgilerinize erişim sağlayabilen bu cihaz, uçuş bilgilerinizden saat alarmlarınıza hatta yola çıkmadan size yol hakkında bilgiler sağlayıp hayatınızı kolaylaştırmakta büyük rol oynayabilir.

Peki size evinizin ışıklarını ve sıcaklık ayarlarını da bu cihazın üstlendiğini söylesek! Google Home, Chromecast, Nest ve Philips Hue gibi akıllı cihazlarla anında kesintisiz bağlantı imkanı sunuyor.

Tasarımı ve renk seçenekleriyle dikkat çeken bu cihaz, kadın erkek her kesime hitap ediyor. Hem sade hem şık görüntü tercih edenler için tasarlanmış olan bu ürün hayatınızı renklendirecek en güzel hediyelerden biri de olabilir. Sunduğu özellikleriyle de beğeni toplamayı başardığı görünen bu cihazın ülkemizde nasıl bir etki oluşturacağı merak konusu.

Google Home, Türkiye’ye ne zaman gelecek, henüz bunun yanıtını veremiyoruz ama eğer olur da bir gün ülkemizde de satışa sunulursa ve siz bu cihazı eve koyarsanız, aşağıdaki soruları iletmeyi ihmal etmeyin.

Teknoloji editörleri, sayısı 40’a varan sürpriz yanıtlı soruyu şimdiden keşfetmiş durumda. Aşağıda, bu sorulardan 10 tanesini seçtik ve www.pembeteknoloji.com.tr editörleri olarak sizler için listeledik;

  1. OK Google, bana bir sandviç yap.
  2. OK Google, kaç yaşındasın?
  3. OK Google, beni güldür.
  4. OK Google, şu anda ne düşünüyorum?
  5. OK Google, hiç yoruldun mu?
  6. OK Google, neyi merak ediyorsun?
  7. OK Google, osurdun mu?
  8. OK Google, kedim ne dedi?
  9. OK Google, bana Alexa’dan bahset.
  10. OK Google, Alexa / Cortana / Siri ile arkadaş mısın?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz