Güneş kremi seçerken nelere dikkat edilmeli?

0
1.776 Okunma

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği günlerdeyiz. Okulların tatil olması ile birlikte birçok kişi de tercihini tatil bölgelerinden yana kullandı. Tatilde güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için güneş kremi kullanmak gerekiyor. Peki güneş kremi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Güneş kremi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Güneş kremleri, güneşin zararlı etkilerinden cildimizi koruyarak sağlıklı bir cilde sahip olmamızı sağlar.

Peki güneş kremi alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? 

güneş kremi seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor

  • Cilt tipine uygunluk 

Güneş kremi tercihi yaparken mutlaka cilt tipinize uygun olan kremleri tercih etmelisiniz. Güneş kremleri kuru, yağlı, normal ve hassas ciltlere uygun olarak kullanıma sunuluyor.

  • Koruma faktörüne dikkat edin  

Güneş kremi tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise koruma faktörüdür. Size uygun olan 15,30 veya 50 faktörlü olan kremleri tercih ederek cildinizi güneşin olumsuz etkilerinden koruyabilirsiniz.

  • Güneş kremi suya dayanıklı mı? 

Tatilinizi denizin bulunduğu bölgelerde geçiriyorsanız mutlaka suya dayanıklı güneş kremlerini tercih etmelisiniz. Suya dayanıklı olmayan kremler denizde veya havuzda yüzünüzden akarak güneş ışınlarına maruz kalmanıza neden olacaktır.

 

Güneş kremi tercihi ile ilgili önerilerimiz bu şekildeydi. Peki siz güneş kremi alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz