18 Nisan Pazar 2021

Instagram TikTok logolu paylaşımlara kısıtlama getirdi


Instagram TikTok logolu paylaşımlara kısıtlama getirdi

Instagram, en büyük rakibi TikTok’un videolarına kısıtlama getiriyor. Özellikle Reels videolarında sıklıkla karşılaştığımız TikTok ve benzeri platformun videoları önerilerde gösterilmeyecek. Özellikle içerik üretici hesapların erişim engeline takılmaması için ilgili konuya dikkat etmeleri gerekiyor.

Instagram video önerilerinde yeni düzenleme

Instagram TikTok logolu paylaşımlara kısıtlama getirdi

Instagram geçtiğimiz günlerde içerik üreticiler için yeni bir kılavuz yayınlamıştı. Kılavuzda kısa videolar için kendi ses uygulamasının kullanılmasını da önerdi. Bu gelişmenin üzerine kendi ses uygulaması dışında çekilen videoları öneri içerikler kısmında göstermeme kararı aldı. Konu hakkındaki tedbirleri arttıran Instagram, logoları gizleme veya düşük çözünürlükle paylaşma durumlarına karşı da aynı işlemi uygulayacak.

Henüz kısa videolar tarafında yeterince gelişme göstermeyen Instagram’ın böyle bir karar vermesi içerik üreticiler tarafından olumsuz karşılanması bekleniyor. Farklı platformlar üzerinden paylaşım yapan üreticilerin, her platform için ayrı video içerik oluşturması da bir hayli yorucu olacak.

 

 

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pinterest de sonunda Türkiye’ye temsilci atadı

Twitter, Youtube, Instagram, WhatsApp ve Facebook’un ardından Pinterest de sonunda Türkiye’ye temsilcisini atadı. Türkiye’de günlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir