13 Ekim Cumartesi 2018

Intel’den ileri teknolojiyle tasarlanan akıllı gözlük!


Intel, ‘Vaunt‘ adını verdiği ve ileri teknoloji ile donattığı akıllı gözlüğünü tanıttı.

Son teknolojileri kullanarak tasarlanan Vaunt akıllı gözlük, lazer ışınlarını insanların retinalarına ulaştırarak uygulama bildirimlerini, anasayfalarını, ulaşmak istedikleri bilgileri herhangi bir ekran kullanmadan ulaştırmış oluyor.

Göz hareketlerinize yanıt verecek

intel-akıllı-gözlük

Diyelim ki mesajlarınızı okumak ya da gideceğiniz lokasyonun yol tarifine bakmak istediniz, gözlük Bluetooth kullanarak bu bilgileri telefonunuzdan alarak sizin gözünüze yansıtıyor. Dokunma ya da sesli kontrol seçeneği sunmayan gözlük, kullanıcının göz hareketlerine göre yanıt veriyor.

Tasarım olarak ise diğer akıllı gözlüklerden farklı olarak günlük hayatta da takılabilecek bir gözlük olan Vaunt‘u dışarıda kullandığınızda kimse garip gözlerle bakmayacak çünkü sıradan bir gözlükten pek farklı görünmüyor.

Henüz prototip aşamasında olan gözlük için iyileştirme çalışmaları devam ediyor.Google Glass ile karşılaştırılan gözlük Google Glass’ı sıradan görünümü ile kenara itecek gibi görünüyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi kullanımlarını takip edebilen 3D baskılı protezler!

Araştırmacılar, gömülü pil veya elektronik aygıtlara gerek kalmadan veri iletmek için 3D baskılı plastik nesneler için bir …

Bir Cevap Yazın