20 Mayıs Cuma 2022

iPhone’da kişiler için özel zil sesleri nasıl ayarlanır?


Hepimizin aramalarını kaçırmak istemediğimiz önemli arkadaşlarımız ve aile üyelerimiz var. Ancak, telefonunuza bakmadan sizi kimin aradığını belirlemek zor. Önemli kişiler için benzersiz zil sesleri ayarlayabilirsiniz, böylece onlardan her arama aldığınızda telefonunuz farklı bir zil sesi çalacaktır. Bu şekilde, arkadaşlarınızdan veya ailenizden biri sizi aradığında ayırt etmek daha kolaydır. Bu içeriğimizde sizlere iPhone’da kişiler için özel zil seslerinin nasıl ayarlandığını anlattık.

Kişiler için özel zil sesleri nasıl ayarlanır?

Belirli kişiler için varsayılanınızdan farklı bir zil sesi ayarlamak, bir iPhone’da oldukça basittir. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1:  iPhone’unuzda ‘Kişiler‘ uygulamasını açın.

Adım 2:  Özel bir zil sesi ayarlamak istediğiniz kişinin iPhone’unuzun kişi listesinde olduğundan emin olun.

Adım 3: Kişi listesinden, özel zil sesi kullanmak istediğiniz kişi adına dokunun. Ardından, sağ üst köşedeki ‘Düzenle‘ seçeneğini seçin.

iphoneda-kisiler-icin-ozel-zil-sesleri-nasil-ayarlanir-1

Adım 4:  Şimdi, Varsayılan seçeneğin seçili olduğu bir Zil Sesi alanı göreceksiniz. Değiştirmek için üzerine dokunun.

Adım 5:  Bu kişi için ayarlamak istediğiniz özel zil sesini seçin. Dahili tonlar listesinden seçim yapabilir veya en sevdiğiniz parçaları iTunes Store‘dan indirebilirsiniz. Zil sesinin iPhone‘unuzun varsayılan zil sesinden farklı olduğundan emin olun.

Adım 6:  İstediğiniz zil sesini seçtikten sonra Bitti üzerine dokunun.

Adım 7:  Tercihlerinizi kaydetmek için tekrar Bitti’ye dokunun.

Artık kişiniz için özel bir zil sesini başarıyla ayarladınız. Bu kişiden her arama aldığınızda, telefonunuzun zil sesi varsayılandan farklı olacaktır. İstediğiniz sayıda kişi için adımları tekrarlayabilir ve onlar için de özel zil sesleri ayarlayabilirsiniz.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp durum gizleme nasıl yapılır?

Dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından kullanılan sohbet, telefon ve fotoğraf paylaşım uygulaması WhatsApp, sahip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.