iPhone 8 geliyor! İşte tüm özellikleri ve fiyatı

1
424 Okunma

iPhone 8 özellikleri ne olacak? 10. yıl ile birlikte Apple bizlere neler sunacak? İşte ortaya çıkan tüm bilgilerle, iPhone 8 özellikleri, fiyatı ve çok daha fazlası! iPhone 8 uzun zamandır heyecanla bekleniyor. Beklenen gün 12 Eylül akşamı!

iPhone 8 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi en çok merak edilen konuların başında geliyor. Apple’ın 10. yıla özel olarak bizlere sunacağı iPhone 8, birçok noktada ciddi yeniliklere ve özellikle tasarım alanında revizyonlara gidiyor. 10. Yıla özel iPhone 8 (iPhone X) bakalım bize hangi özellikleri sunuyor?

iPhone 8 özellikleri ve fiyatı

En büyük değişikliklerden biri düzelen ekran kasa oranı ve yeni ekran Teknolojisi olacak. iPhone 6 modelinden beri süregelen tasarım anlayışı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte aynı şekilde devam etmişti. Bu kez çerçevesiz telefonların döneminde Apple da kayıtsız kalamayacak gibi görünüyor.

Elbette yeni cihazın en büyük değişimi ekran/kasa oranı ile karşımıza çıkıyor. Xiaomi Mi Mix modeline benzer olarak ön yüzün neredeyse tamamı ekrandan oluşuyor. Sadece kamera ve hoparlör için ufak bir kasa boşluğu bırakılmış.

Gözümüzden mi tanıyacak?

Apple’ın iPhone 8’de ilk kez parmak izi sensörünü kaldırıp, ekran alanını genişleterek kullanıcıların telefonu açmaları için göz bebeğini kullanmasını istiyor. Yani ekran kilidini açarken artık parmak izinizi vermek veya şifre girmek yerine telefonun ön yüzüne bakmanız yeterli olacak!

Ana kameranın konumu ise bu kez kasaya paralel değil dik olarak açılandırılmış. Ayrıca yeni ekran kasa oranı ile birlikte Touch ID büyük bir bilmeceye dönüşmüştü. Apple bu noktada ya arka bölümde yer alan Apple Logosu üzerinden parmak izini okutacak ya da tıpkı Xperia modellerinde olduğu gibi ekran kilidi üzerinden parmak izi alacak. Elbette iPhone 8 Touch ID bilmecesinin nasıl sonuçlanacağını 12 Eylül‘de öğreneceğiz.

Kablosuz Şarj İddiası

Geçmiş dönemden devam eden tasarım gelenekleri arasında ise Apple müdavimlerinin bile birçok kez şikayet ettiği 3.5 mm jak girişi sorunu yer alıyor. iPhone 7 modellerinde olduğu gibi iPhone 8’de de jak girişi bulunmuyor. Yine stereo hoparlöre yer verilecekken (ikinci hoparlör ahize) şarj ve kulaklıklarımız Lightning girişi ile telefona bağlanacak.

iPhone 8 hassas bir yapıya sahip olmasına karşın IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı önemli ölçüde koruma sağlarken, 1.5 metreye kadar 30 dakika boyunca su geçirmiyor. Yeni iPhone’nun fiyatının ise 1000 ile 2000 Dolar arasında olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz