Kadınlar için en iyi 5 güvenlik uygulaması

0
1.074 Okunma

Güvenlik günümüzün en temel ihtiyaçlarınız denebilir. Neyse ki gelişen teknoloji bu eksikliklerin giderilebilmesi için bir takım çözüm olanakları sunuyor. Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte üreticiler de güvenlik kategorisinde boy gösteren çeşitli uygulamalar geliştiriyor.

Son zamanlarda kadınlara ve çocuklara yönelik tecavüz ve taciz olaylarının artmasının ardından bunlardan bir nebze olsun korunmak için de geliştirilmiş 5 güvenlik uygulamasını sizler için derledik.

bSAFE

bSAFE alarmını dokunarak veya sesiniz ile etkinleştirebilir, istediğiniz kadar çok arkadaş ve aile üyesi ekleyebilirsiniz. Alarm devreye girdiğinde ise yakınlarınıza konumunuzu bildirim olarak gönderebilirsiniz.

Bu uygulamanın en önemli özelliği ise, ‘‘Takip Et” butonunun olması. Bu buton sayesinde, istediğiniz kişinin sizi haritada takip etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde telefonunuz bozulsa bile kaydedilmiş tüm verileriniz güvenle saklanır.

bSAFE uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

bSAFE uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

My Panic Alarm

Ücret talep etmeyen bu uygulama yardımıyla tehlikeli durumlarda çevrenizden yardım isteyebilirsiniz. Uygulamanın kullanışı da oldukça basit.

Uygulamayı çalıştırabilmek için panik butonuna basılması yeterli oluyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra cihazınızdan etrafınızdaki herkesin duyabileceği yükseklikte bir alarm sesi  ve acil yanıp sönen renkler yayınlanıyor.

My Panic Alarm uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

My Panic Alarm uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Watch Over Me

 Watch Over Me, gelişmiş GPS teknolojisine sahip olan bu uygulama, yakınlarınızın size ulaşabilmesi için SMS, e-posta veya Facebook üzerinden bildirim yollayarak her an size eşlik ediyor. Bunun yanı sıra uygulama gittiğiniz şehrin tehlikeli bölgelerine giriş yaptığınızda sizi bilgilendiriyor.

Telefonunuzu kullanamadığınız acil durumlarda ise telefonunuzu sallayarak açabileceğiniz kamera ile kayıt yapabilir ve her hangi bir suç durumunda kayıt alabiliyorsunuz.

Watch Over Me uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Watch Over Me uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Guardly

Kişisel güvenlik uygulaması olan Guardly, acil durumlarda seçtiğiniz 15 kişiye haber verebilmenize imkan sağlıyor.Bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle telefon numaraları eklemeniz gerekiyor. Ekleyebileceğiniz telefon numarası adedi 15 olup, istediğiniz kişileri uygulamaya ekleme özgürlüğüne sahipsiniz.

Gelişmiş bir konumlama teknolojisine sahip  Guardly,  Acil Olay esnasında yerinizi anında tespit ederek eklemiş olduğunuz numaralara SMS, sesli arama veya e-posta yoluyla bilgi veriyor.

Guardly uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Guardly uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Circleof 6

Beyaz Saray’ın “Şiddete Karşı Geliştirilmiş En İyi Uygulama” ödülünü alan “Circle of 6” adlı uygulama kadınların kişisel güvenliğini korumayı amaçlıyor.

Uygulama, kadınların rahatsız edici durumlara maruz kaldığı durumlarda (şiddet, taciz, saldırı vb.) tanımladıkları 6 güvenli kişiyle konum bilgisini paylaşarak doğabilecek sorunları önleyici hizmet veriyor.. İhtiyaç duyduğunuzda bu kişilere GPS konumunuzu SMS olarak iletmenizi sağlayan bu uygulamayla, “Beni ara”, “Yardıma ihtiyacım var”, “Bir sorunum var” gibi özel ikonlar tek tuşla kullanılabiliyor.

Circle of 6 ile Facebook üzerinden aile içi şiddete karşı mücadele veren organizasyonlarla doğrudan iletişime de geçilebiliyor.

Circle Of 6 uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Circle Of 6 uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Sürekli yanınızda taşıdığınız akıllı telefonunuz, hiç aklınıza gelmeyecek anlarda kurtarıcınıza dönüşebilir. Sayıları gittikçe artan güvenlik uygulamaları sayesinde, zor durumda kaldığınızı hissettiğinizde sessizce yardım çağırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz