Kadınlar kuralları Netflix’te sil baştan yazıyor

0
1.506 Okunma

Kadınların önlenemez yükselişi son yılların en çok konuşulan konularının başında geliyor. Toplumsal hayattan siyasete, ekonomiden eğlence dünyasına kadınlar yaşamın tüm alanlarında güç birliği yapıyor, biz de varız diyor! Kadın dayanışmasına destek veren Netflix de el ele vererek güçlerine güç katan kadınları ekrana taşıyor. Netflix’te kadınların kendilerine inanarak ve birlikte hareket ederek amaçlarına ulaşabileceklerini gösteren ve kadınların kuralları sil baştan yazdıkları pek çok içerik var. Netflix’teki bu içeriklere beraber göz atalım.

GLOW

Netflix’in yeni dizisi, kadınların bir amaç uğruna birlikte savaştıkları bir dünyayı anlatıyor. Fakat bu savaş biraz farklı. GLOW’un kahramanları hem hayatla mücadele ediyor, hem de ringde, çünkü onlar güreşçi. Dizinin başında kavga ederken izlediğimiz Ruth ve Debbie arasındaki ilişkinin zamanla nasıl evrilip derinleştiğine şahit oluyor, arkadaşlıklarının kendi yollarını çizmelerine nasıl yardımcı olduğunu görüyoruz. Hikayenin 80’lerde geçmesi ise diğer keyifli bir ayrıntılardan  biri…

Las Chicas del Cable

Dizi ile kendimizi 1920’li yılların Madrid’inde buluyoruz. Ulusal Telefon Kurumu’nda çalışan dört kadın, bir taraftan modern iş hayatının kurallarına ayak uydurmaya çalışırken, diğer taraftan aşkın peşinden koşuyor. Tüm bunları yaparken de dostluklarını pekiştiriyorlar.

Fuller House

90’lardan hatırladığımız Full House dizisinin devamı niteliğindeki Fuller House’da eski dostlar bizi karşılıyor. Artık yetişkin bir kadın olan ve eşini aniden kaybeden DJ’i, üç oğluyla hayata tutunmaya çalışırken izliyoruz. DJ geçimlerini sağlamak için tam zamanlı çalışırken, başta kız kardeşi Steph, arkadaşı Kimmy ve tüm ailesinin desteğini de alıyor.

Grace and Frankie

Birbirinin zıddı nineler Grace ve Frankie, eşlerinin yıllar boyu süren gizli bir ilişkileri olduğunu öğreniyor. İlk başta dünya başlarına yıkılsa da kader birliği yapıyorlar ve sonunda kimsenin tahmin bile edemediği bir imparatorluk kuruyorlar.

Jane the Virgin

Üç nesildir erkeksiz bir hayat süren Villanueva ailesinin kadınlarıyla rotamız Miami’ye çevriliyor. Güney Amerikalı büyükanne kaçak olarak ABD’de yaşıyor, anne şarkıcılık kariyerini ilerletmeye çalışıyor. Jane ise doktorların yaptıkları bir hata yüzünden bakireyken hamile kalıyor. Bu durumda onlara yapacak tek şek kalıyor: Birbirlerine sıkı sıkı tutunmak.

Gilmore Girls

Şimdi de anne – kız Lorelai ve Rory Gilmore’un küçük dünyalarıyla karşılaşıyoruz. Anne ve kız olduklarına bakmayın, onların mükemmel bir ilişkileri var. Daha çok her şeyi paylaşan iki arkadaş gibiler. Tabii üçüncü Gilmore kadınını da unutmamalı… Lorelai’in yaşam tarzını hiç mi hiç tasvip etmeyen anneanne Emily. Ama tüm farklılıklara rağmen bu üç kadın omuz omuza vererek hayatı göğüslüyor.

Dizileri takip etmek ve Netflix‘in diğer içeriklerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz