Klimalı saat Aircon geliyor

0
429 Okunma
Akıllı saat teknolojilerinde çok amaçlı geliştirmeler yapılmaya başlandı. İlk etapta akıllı saatlerin sadece akıllı telefonlara eşlik eden ve bildirimleri ya da telefonların durumunu gösteren bir aksesuar olarak değerlendirildiğini görüyorduk. Son olarak LTE desteğinin de gelmesiyle beraber doğrudan akıllı saatler üzerinden iletişime geçmek mümkün hale geldi. Bu gelişim son örneği ise Aircon akıllı saatleri oldu.
Bu kez farklılık getiren teknoloji ise çok daha farklı. Artık akıllı saat, klima olarak kullanılabilecek. Hong-Kong merkezli kuruluş Aircon, ilk ürünü olan klimalı saat Aircon’u Kickstarter üzerinde destekçileriyle buluşturdu.

Aircon Klima Kullanımı Sunacak

İlk olarak Kickstarter projesi olarak hayata geçmiş olsa da bir anda büyüyen ve en ilginç teknolojilerden biri haline gelen Aircon akıllı saatleri, tam anlamıyla klima olarak görev yapabiliyor. Kullanıcılar istedikleri an akıllı saati kullanarak ısınabiliyor ya da serinleyebiliyor. Tabii ki burada fiziksel bir klimadan söz etmek mümkün değil.

Saatin metal plakalara sahip olacağı ve metal plakaların verdiği elektrik dalgaları sayesinde sinir uçlarının etkilendiği, bu şekilde de ısınma ve soğutma sağlandığını da belirtelim. Yani saat vücudu kandıracak fakat bunun sağlığa bir zararı olup olmayacağı konusunda bir bilgi yok.

Normal bir saat olarak kullanılabiliyor

İlk etapta bir hayli ilgi çekeceği düşünülse de Aircon akıllı saatlerin sonrası için sağlık sorunlarıyla gündeme gelebileceği belirtiliyor. Bunun için saatlerin satışını beklemek gerekiyor. Alüminyum alaşımdan yapılmış cihaz, 400 mAh’lik bir pile sahip ve bu pille 4 saat soğutma ya da 8 saat ısıtma yapabiliyor. Bekleme modunda 48 saat dayanan cihaz normal bir saat olarak da kullanılabiliyor.

Kickstarter kampanyası süresince saati 50 dolara satın alabilirsiniz. Cihaz siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğine sahip. Siz de destek olmak ve saati kullanmak isterseniz bu sayfaya gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz