Karma gerçeklik sunacak yeni kalem: Logitech MX Ink

0
631 Okunma
Logitech MX Ink kalem

Logitech, Meta Quest ile uyumlu olan ve kullanıcıların yüzeylerde veya havada istedikleri gibi hem iki boyutlu hem de üç boyutlu çizimler yapabilmelerini sağlayan özel kalemi Logitech MX Ink kalemini duyurdu. Peki nasıl özelliklerle karşımıza çıkacak? İşte sizler için derlediğimiz haberin detayları…

Logitech MX Ink kalemin özellikleri ve fiyatı

Apple Vision Pro’nun öncülük ettiği karma gerçeklikte, profesyonel alanda kullanımı geliştiren Logitech, Meta Quest’in mevcut kontrolcüsünün sınırlarını aşan MX Ink kalemi ile oluşturuculuğu daha da ileri taşımayı hedefliyor. Kalem, sanatçılar ve teknik çizim uzmanları için ideal bir araç olup, hem 2D hem de 3D çizimlerde son derece esnek kullanım sunacak.

Logitech MX Ink kalem

MX Ink, Meta Quest 2 ve Quest 3 kullanıcılarına, bir tuvalde sanatsal ifadeyi serbestçe gerçekleştirebilme özgürlüğü sunmanın yanı sıra, karmaşık üç boyutlu tasarımları da detaylı bir şekilde işleme ve düzenleme imkânı sağlıyor. Özellikle, çeşitli endüstrilerdeki profesyoneller için büyük bir avantaj sağlayan bu özellikler, MX Ink’i diğer rakiplerinden ayırmayı amaçlıyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra S Pen’den yayılan koku iddiası

Logitech MX Ink, yirmi dokuz gram ağırlığındave kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir düğmelere sahiptir. Kalem, üç boyutlu alanda 6DoF izleme ve dokunsal geri bildirim özellikleri sunarak, kullanıcıların çizimleri daha hassas ve detaylı bir şekilde kontrol etmelerini sağlıyor. Bu özellikler, özellikle profesyonel sanatçılar ve tasarımcılar için büyük önem taşıyor.

Logitech MX Ink kalem

MX Ink’in dâhilî USB Type-C girişi ile tek şarjla yedi saate kadar kullanım süresi sunuyor. Ayrıca, MX Inkwell Şarj İstasyonu ile haricî şarj imkânı da sunulacak. Ancak bu istasyonun fiyatı henüz belli değil. Logitech, MX Ink için ise 129 Dolar fiyat etiketi belirledi ve ürünün yılın ilerleyen dönemlerinde satışa sunulacağını duyurdu.

Peki siz bu yenilik hakkında neler düşünüyorsunuz? Karma gerçeklik alanında Apple Pencil’e rakip olan bu model özellik ve tasarım olarak iddialı bir giriş yaptı mı dersiniz? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmında belirtebilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz