22 Temmuz Pazartesi 2019

Mac kullanıcıları için büyük tehlike!


Hackleme dünyasında görüntülerin içine kod yerleştirilmesi en zor tespit edilen durumlardan biri. Görüntülere yerleştirilen zararlı kodlar kendini farkettirmeden bilgisayarlara sızabiliyor. Son zamanlarda bunu en yakından deneyimleyenler ise Mac kullanıcıları. Hackerların hedefinde olan kullanıcılar web sitelerinde dolaşırken farketmeden kötü amaçlı sitelere yönlendirilebiliyor. Bu aşamada görüntülere gömülü kodlar da kendini farkettirmeden bilgisayara sızıyor.

Meşru bir web sitesinden reklam alanı satın alan hackerlar buraya tehlikeli bir kod gömülü olan bir görüntü yüklüyor. Kod, kullanıcının Apple fontlarını destekleyip desteklemediğini test ederek bilgisayarın bir Mac olduğunu algılayabiliyor. Sonrasında kullanıcıdan bir yazılım güncellemesi isteniyor. Oldukça masum görünen bu talep aslında hackerların bir oyunu.

Söz konusu hackerların faaliyetleri her geçen gün hızlanıyor. Eğer siz de Mac kullanıcıları arasındaysanız, güvende olduğunuzdan emin olun.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung AddWash kurutmalı çamaşır makinesi ile 2 hafta

Teknoloji evdeki yaşantımızı da baştan aşağı değiştiriyor. Uzun yıllardır hayatımızda olan çamaşır makineleri, teknolojiyle birlikte …

Bir Cevap Yazın