25 Mart Pazartesi 2019

Mac kullanıcıları için büyük tehlike!


Hackleme dünyasında görüntülerin içine kod yerleştirilmesi en zor tespit edilen durumlardan biri. Görüntülere yerleştirilen zararlı kodlar kendini farkettirmeden bilgisayarlara sızabiliyor. Son zamanlarda bunu en yakından deneyimleyenler ise Mac kullanıcıları. Hackerların hedefinde olan kullanıcılar web sitelerinde dolaşırken farketmeden kötü amaçlı sitelere yönlendirilebiliyor. Bu aşamada görüntülere gömülü kodlar da kendini farkettirmeden bilgisayara sızıyor.

Meşru bir web sitesinden reklam alanı satın alan hackerlar buraya tehlikeli bir kod gömülü olan bir görüntü yüklüyor. Kod, kullanıcının Apple fontlarını destekleyip desteklemediğini test ederek bilgisayarın bir Mac olduğunu algılayabiliyor. Sonrasında kullanıcıdan bir yazılım güncellemesi isteniyor. Oldukça masum görünen bu talep aslında hackerların bir oyunu.

Söz konusu hackerların faaliyetleri her geçen gün hızlanıyor. Eğer siz de Mac kullanıcıları arasındaysanız, güvende olduğunuzdan emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadın girişimciler yarışacak, kadınlar kazanacak!

Start-up’lara yönelik düzenlenen “Visa Everywhere Initiative” yarışması bu yıl bir ilke imza atıyor. Yalnızca kadın start-up’lara özel …

Bir Cevap Yazın