20 Eylül Cuma 2019

Macbook ruhuna sahip katlanabilir iPhone konsepti!


Son zamanlarda çıkan katlanabilir telefon modasına Apple’ın da ayak uydurmaya çalıştığı biliniyor. Şirketin gizli gizli çalışmalarını sürdürdüğü kulaktan kulağa dolaşırken yeni bir iPhone konseptin internette boy göstermeye başladı. Endüstriyel tasarımcı Roy Gisling tarafından tasarlanan katlanabilir iPhone konsepti, Macbook ruhuna sahip diyebiliriz. 

Çıkan söylentiler doğrultusunda katlanabilir iPhone konseptini tasarlayan Gisling, Apple’ın almış olduğu patentten yola çıktığını söyledi. Tasarımcının bu tasrımı aynı zamanda katlanabilir bir iPad izlenimi de veriyor. Bu arada tasarım Samsung Galaxy Fold’dan daha büyük bir ekrana sahip. 7,2 inçlik konseptte, katlanan kısmın tam ortasında klavye alanı ortaya çıkıyor. Bu klavye tasarımı ise bildiğimiz iPhone klavyesi. 

Apple, katlanabilir telefonun her açıdan mükemmel olması için çalışmalar yapıyor. Daha öncesinde bu telefonların kolay bükülebilir olduğunu düşünen Apple’ın buna bir çözüm arayışında olduğu ortaya çıkmıştı.

Muhtemelen Apple katlanabilir telefonu görebilmek için bir süre daha beklememiz gerekecek. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram sizin yerinize paylaşım yapacak

Instagram kullanıcı sayısı 1 milyar seviyesine doğru yol almaya devam ederken, kullanıcılara yeni özellikler sunulmaya devam …

Bir Cevap Yazın