16 Eylül Pazartesi 2019

Miyop ile mücadele için ekran süresine dikkat!


Gün içinde birçok ekrana bakmak zorunda kalıyoruz. Bunun bir süre sonra göz hastalıklarını beraberinde getireceği aşikar. Bu yüzden ekran sürelerine dikkat etmek gerekiyor. Plano, yayınladığı yeni reklam kampanyası ile özellikle ebeveynleri uyardı. Göz sağlığı için evdeki farkındalığı artırmak isteyen Plano, çocukların ekran sürelerinin kısıtlanması gerektiğine değindi.

Bir sosyal sorumluluk projesi olan reklam filminde uzun süreli ekranlara bakmanın ortaya çıkardığı miyop riskine değiniliyor.

Küçük yaşta başlayan miyop ilerleyen yaşlarda çok daha içinden çıkılamaz sorunları beraberin de getiriyor. Bu konuda toplumsal bir değişim yaratılması şart. 

Kimi zaman sosyal medya uygulamaları kimi zaman mobil oyunlar çocukların saatlerini ekrana bakarak geçirmesine neden oluyor. Onların ekran süresini kısaltmak ve göz sağlığını korumak ebeveynlerin en önemli görevlerinden biri.

İşte o reklam filmi…

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 yıllık soruşturma sonuçlandı! Google’a ceza

Fransa‘da, 2016 yılında vergi faaliyetleri nedeniyle Amerikan şirketi Google’a açılan soruşturma sonuçlandı. Google bu soruşturmanın sonucunda 500 …

Bir Cevap Yazın