8 Mayıs Cumartesi 2021

Rekabet Kurumu açıkladı: Google’a rekor ceza


Geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu Google’a arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarma suçundan soruşturma başlatmıştı.  Başlatılan bu soruşturmanın kararı açıklandı ve Google’a 296 milyon lira ceza kesildi.

Google’a 296 milyon TL idari para cezası

Rekabet Kurumu Google’a genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanma suçundan soruşturma başlatmıştı. Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc. avukatları ise şirketin rekabeti bozmadığını ve hâkim durumunu kötüye kullanmadığını iddia etti. Kurum durumu değerlendirip kararı 14 Nisan’da açıklayacağını söyledi.

Soruşturmanın sonuna gelindi ve bugün karar açıklandı. Rekabet Kurumu, Google’a 296 milyon TL idari para cezası kesti. Kurum daha önce de Google’a arama hakimiyetini kullanarak çevrimiçi pazardaki faaliyetleri zorlaştırdığı gerekçesiyle 98 milyon liralık ceza vermişti.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

69 TL’ye Fakir marka düzleştirici aldım 😱(Fakir Carina saç düzleştirici)

Bu videomuzda BİM’den 69 TL’ye aldığımız Fakir’in Carina modeli saç düzleştiricisini inceledik. Uygun fiyatıyla dikkat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir