12 Ağustos Cuma 2022

Samsung’ dan uzun mesafede kullanabileceğiniz araba bataryası geliyor!


Samsung elektrikli araçların ihtiyaçlarını çözüme kavuşturdu. Uzun mesafe gidebilmek bir elektrikli araba için önemli etkenlerden bir tanesi.Yenilenebilir enerji tüketen otomobiller gelecek yıllarda hayatımızın önemli parçalarından olacaklar. Bu yeni nesil araçların başında elektrikli otomobiller geliyor.
Bir çok farklı üreticinin kullandığı farklı pil modellerine nazaran Samsung’un yeni modüler otomobil bataryası 600KM’ye kadar yol menzili sunuyor. Samsung SDIFrankfurt Motor Show 2017‘de tanıtılan yeni batarya ile birlikte, elektrikli araç üreticilerine büyük kolaylıklar sağlayacağa benziyor.

700KM’ ye varan yol menzili sağlıyor

Elektrikli araç üreticileri modüler yapısı sayesinde bataryayı araçlarına istediği gibi yerleştirebilecek. 20 modülün Tesla Model S‘e yerleştirilmesi sonucunda 700KM‘ye varan yol menziline ulaşabilecek. Yeni nesil elektrikli araçların menzilini yükseltmek için geliştirilen yeni batarya teknolojileri hem üreticileri hem tüketicileri memnun edecek gibi görünüyor.

Genel olarak üreticiler otomobillerde prizmatik yapıda batarya paketleri kullanıyor. Tesla diğer üreticilere kıyasla Panasonic’in Gigafactory’de üretilen pillerin birleşiminden oluşan batarya paketlerini kullanıyor.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ hız kesmiyor! “Dünyayla Benim Aramda” yayın tarihi belli oldu

Türkiye için yeni bir Dijital içerik platformu olan Disney+, yerli içeriklerini arttırmaya devam ediyor. Platformun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.