25 Ocak Salı 2022

Samsung Galaxy S10 kamera delikleri nasıl gizlenir?


Akıllı telefon üreticileri sonsuz ekran tasarımına geçtiğinden beri ön kamerayı nereye yerleştireceği ile ilgili bir türlü hem fikir olamadı. Yeni nesil akıllı telefonlarla birlikte hayatımıza farklı ön kamera tasarımları girdi. Yakın zamanda tanıtılan Samsung Galaxy S10 modelinde ise kamera bir delik olarak görünüyor. Sonsuz ekranın içinde görünen deliğin bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabileceğini itiraf etmeliyiz. 

İşte Samsung Galaxy S10 kamera delikleri gizleme yöntemi

Samsung da bunun rahatsız edebileceğini öngörmüş olacak ki bunu ayarlar kısmından saklamak için bir seçenek sunmuş. Ayarlar kısmından kamera deliğini saklamak mümkün. Bunun için Ayarlar>Ekran>Tam ekran uygulamaları>Ön kamerayı sakla şeklinde ilerlemek yeterli. 

Samsung Galaxy S10 deliği ayarlar kısmından gizlendiğinde ekran üst kısımından biraz daha kararıyor ve sanki bir çerçeve varmış gibi görünüyor. Bu arada Galaxy S10’un kamera deliklerini gizlemenin bir başka eğlenceli yolu daha var. Sonsuz ekrandan vazgeçmek isteyen S10 kullanıcıları, yeni akıllı telefon için tasarlanmış duvar kağıtlarını kullanabilir. Böylece hem ön kamera bir delik olarak göze çarpmaz hem de ekran çok daha renkli ve eğlenceli bir görünüm kazanır. 

 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro tanıtıldı! İşte özellikler

2022 yılının amiral gemileri ortaya çıkmaya başladı. Türkiye’de de resmi olarak yer alan OnePlus yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir