Skoda Fabia

0
803 Okunma

Euro NCAP güvenlik testinden aldığı 5 yıldızla güvenlik konusundaki başarısını kanıtlayan Skoda Fabia, yeni modeliyle yine dikkatleri üzerine çekiyor.

Alman Volkswagen grubu tarafından satın alındıktan sonra yıldızı parlayan ve Volkswagen teknolojisi ile üretime başlayan Skoda’nın en beğenilen modelleri arasında olan B segmenti HB şehir otomobili Fabia, Skoda’nın en çok satan serilerinden biri.

Çok sayıda motor seçeneği ile kullanıcılarına tutumlu bir yakıt ekonomisi sunan Fabia aynı zamanda, düz, yarı otomatik ve tam otomobil şanzıman seçenekleriyle de her sürüş stiline hitap ediyor.

Öte yandan Skoda, sadece teknolojisi ile değil, tasarımıyla da her fiyat seviyesinde güçlü özellikler sunmayı hedefliyor. Fabia da bundan nasibini alıyor. Aracın içinde baktığınız her yerde akılcı çözümler görüyorsunuz. Örneğin, yağmurlu havalarda ıslak şemsiyenizi koymak için yolcu koltuğu altında özel bir bölüm yer alıyor. Ya da ön koltukların yanında, daha fazla malzemeyi sağlıklı taşımak için file cepler yer alıyor. Bunlar hep, Skoda’nın tasarım zekasının küçük örnekleri.

Bütün Fabia’lar, otomobil viraj alırken daha güvenli yol tutuş sağlayan XDS+ gelişmiş elektronik diferansiyel kilidi fonksiyonuna sahip. Opsiyonel olarak sunulan Ön Bölge Asistanı ise  aracın önünde olup bitene göz kulak olmak için sizinle birlikte çalışır ve yaklaşan herhangi bir tehlikeye karşı sizi uyarır. Kendiliğinden fren yapma kabiliyetine sahiptir, böylece bir kazanın sonuçlarını hafifletir ve hatta bir kazayı tamamen engelleyebilir.​

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz