Teknoloji iş seyahatlerinizi kolaylaştırıyor!

0
165 Okunma

Seyahat etmeyi herhalde hepimiz severiz! Hele bir de işimiz gezmekse! Peki ya iş seyahatlerinin zorluğu ya da zorlukları yok mu? İşte, Carlson Wagonlit Travel tarafından yapılan bir anket bu konuda bizi aydınlatıyor!İş seyahatleri, sunduğu eğlencenin yanı sıra konforsuz bir seyahat, aile ve ofis ortamından uzakta kalmak gibi zorlukları da içeriyor.

Ancak bu zorluklara rağmen iş seyahatleri iş adamları tarafından ‘orada bulunmak’ oldukça önemli olduğu için sıkça tercih ediliyor.Yapılan araştırma ise iş seyahatlerinin kalitesinin teknoloji sayesinde arttığını ortaya koyuyor.

Teknolojiyi aktif olarak kullanıyoruz

İş seyahati yapan kişiler genel olarak dört farklı teknoloji türü (mobil, telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar) kullanırken, %80 oranında katılımcı akıllı telefonlarının ‘o olmadan yaşayamayacakları bir seyahat aracı’ olduğunu belirtti. Dünya genelindeki yolcuların % 80’inden fazlası, akıllı telefonlarını işlerini idare etmek için aktif olarak kullanıyor. 

Gezi planlarken yolcuların yarısından fazlası (% 55) daha önceki seyahat deneyimlerini göz önünde bulunduruyor. İhtiyaç duydukları daha kapsamlı bilgiye ise otel (% 54) ve havayolu (% 50) web sitelerini ziyaret ederek ulaşıyor. Bunun yanı sıra, çok sayıda yolcu (% 45) havayolu ve otel uygulamalarını birincil seyahat teknolojisi olarak aktif bir şekilde kullanırken % 41 oranında yolcu da harita uygulamalarını kullanıyor.

İş seyahatleri teknolojiyle daha üretken

“İş seyahati yapan kimseler şimdi teknoloji sayesinde beş yıl önce olduğundan çok daha üretken olabilir. Bir iş gezgininin uçuş, taksi ve otel arasında çok fazla vakit geçirdiği zamanlardan bu yana olan gelişmeleri düşünün. Şimdi, uçakta ya da nerede olursa olsun oturum açıp çalışabilirler. Tablet kullanımının artışı ve çok sayıda uygulamanın ortaya çıkması ile birlikte gezginler, işlerinden uzakta kalmıyor” diyor.

İş seyahati yapan kişiler, teknolojiyi aynı zamanda, iş arkadaşları ve aileleri ile “bağlantıyı kurmak” içinde kullanıyor. Aile ve arkadaşlar ile iletişim kurmak için % 44 oranında katılımcı aramayı tercih ederken,  % 24’ü Skype ile iletişime geçiyor. % 17’si ise kısa mesajı tercih ediyor. İş arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için çoğu katılımcı (% 44) e-posta kullanırken, % 24’ü aramayı ve % 14’ü de kısa mesajı tercih ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz