Tim Cook: Yeni bir dil öğrenmek yerine kod yazmayı öğrenin!

0
304 Okunma
Tim-Cook-3

Geçtiğimiz günlerde Apple CEO‘su çeşitli açıklamalarda bulunarak, kod yazımı ve sosyal medyayla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Apple’ın yeni oluşturduğu ”Herkes kod yazabilir” adını verdikleri programı iki gün önce Harrow Üniversitesi‘nde tanıtan Tim Cook, kod yazmanın yeni bir dil öğrenmekten daha önemli olduğunu vurguladı. Artık günümüzde kod yazmanın ve bilgisayar bilimlerinin öneminin yadsınamaz olduğunu söyleyen Apple Ceo’su, kod yazmayı öğrenmenin yeni bir dil öğrenmekten daha evrensel olduğunu söylerken yazılan kodun dünya üzerinde 7 milyar insanla iletişime geçmeyi sağlayacağını anlattı.

Kod yazma eğitimlerini dünya genelinde daha fazla alana yayacaklarını açıklayan Apple yetkilileri, yeni nesilin kod dilini öğrenmelerini hedeflediklerini açıkladılar.

Yeğeni için sosyal medya yasağı getirdi

apple

Bunların dışında günümüzün problemlerinden biri olan sosyal medya bağımlılığına da değinen Cook, sosyal medyanın her zaman iyi bir şey olmayacağını düşündüğünü belirtirken; ”Çocuğum yok ama yeğenimin sosyal medyada bulunmasını ve bağımlılık geliştirmesini istemiyorum, bu sebeple yeğenime bazı sınırlamalar getirdim.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz