Turkcell Dergilik uygulaması nasıl kullanılır?

0
1.536 Okunma

Turkcell, 2011 yılında iPad kullanıcıları için Türkiye’nin ilk interaktif dijital dergi platformu Turkcell Dergilik’i geliştirdi. Dergilik uygulaması, 2016 ise uygulama tekrardan düzenlenerek son halini aldı.

Turkcell Dergilik uygulaması iOS ve Android platformlarında

Uçak ya da metroda çevrimdışı iken de okuma ve otomatik indirme özellikleri sunan Dergilik uygulaması Apple Store veya Google Play üzerinden ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Şu anda 1 milyon 200 bin akıllı cihazda kullanılan Dergilik uygulaması, akıllı telefon ve mobil cihazların hayatımızdaki yeri arttıkça, katlanarak üye sayısını yükseltiyor.

Mart 2017 rakamlarına göre, 800 bin adet dergi okundu. Dergilik’i cihazına indiren kullanıcı sayısı önceki aya göre yüzde 50 artış gösterdi. Dergilik’te en çok okunan yayınlar eğlence dergileri oldu. En çok okunan kategoriler ise şu şekilde sıralandı: Eğlence, kadın, iş dünyası, erkek, mizah.

17-04/24/dergilik-gorsel.jpg

Elbette içerikler bununla sınırlı değil. Dergilik’te şu anda dekorasyondan teknolojiye, mizahtan aile ve çocuğa, iş dünyasından moda ve eğlenceye, kadın ve erkek yayınlara 9 kategoride 300 popüler yayın bulunuyor.

Uygulama içerisinde en çok okunan ve sevilen ilk beş yayın ise şunlar oldu;

Leman: 73.119

Atlas: 27.622

Bayan Yanı: 26.088

OT Dergi: 24.835

Lezzet: 21.104

Turkcellli olup belirli tarifelerde yer alan kullanıcılar da tarifelerine ek ücret ödemeden Dergilik içeriğinde yer alan 300’e yakın dergiyi indirip okuyabiliyorlar. Üstelik dergi indirmek, okumak için kullanacakları aylık 5GB mobil internet de yanında! Diğer operatör kullanıcıları aylık 14,99 TL karşılığında Dergilik’e abone olabiliyor.

Turkcell Dergilik iOS indir.

Turkcell Dergilik Android indir.

Uygulamaya giriş yapmak için telefon numarası yazıldıktan sonra SMS ile gelen 4 haneli şifrenin girilmesi yeterli. Tarifeleri kapsamında Dergilik yer alan Turkcell’liler dergi indirmek, okumak için harcayacakları veriyi yine tarifelerine ek ücret ödemeden kullanacakları Dergilik’te geçerli 5GB mobil veri paketinden harcıyorlar. Diğer operatör kullanıcıları dergi indirmek ve okuma işlemlerini wifi ya da mobil internet ile yapabiliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz