Türkiye en çok nerede dizi izliyor?

0
385 Okunma
netflix akıllı indirme

Günümüzün en popüler dizi, film, belgesel gibi yapımlar izleme olanağı sunan platformu Netflix, dizi ve film izleme alışkanlığımız üzerine yaptığı araştırmayı yayınladı.

Dünya üzerinde akıllı telefon kullanımının 2,4 milyara ulaşmasıyla mobil cihazlar üzerinden dizi, film gibi video içeriklerini izlemenin artarak yayıldığı vurgulanırken, Türkiye’deki Netflix kullanıcıları üzerinde de yapılan araştırma ile Türk izleyicinin en fazla otobüs yolculuğu sırasında dizi ve film izlemekten hoşlandığı ortaya çıktı.

WiFi bağlantısı bulmak, rahat bir koltuk bulmak kadar önemli

netflix

Dünya genelinde Netflix izleyicilerinin yüzde 67’si, Türkiye’dekilerin de yüzde 77‘si sadece evlerinde değil aynı zamanda işe gidip gelirken, otobüs yolculuğu yaparken veya uçaktayken de mobil cihazlarından film ve dizilere erişim sağlıyorlar. Araştırmaya göre her iki Türk izleyiciden biri için(yüzde 50) WiFi bağlantısı, rahat bir koltuk bulmak kadar önemli. Yüzde 46’lık kısım ise mobil cihazlarını şarj edebilmenin daha da önemli olduğunu belirtiyorlar.

Araştırmanın Türkiye ayağında kullanıcıların %43’ü, dışarıda film veya dizi izlerken etrafındakileri de gizlice onların ekranına bakarken yakaladıklarını söylüyorlar. Türkiye’de kullanıcıların %13’ü izledikleri içerik yüzünden utandıklarını itiraf ederken, %77’si ise bu durumu umursamadıklarını açıklıyor.

Araştırma sonucunda Almanlar, izledikleri dizi ve filmlerin uyandırdığı duyguları en az belli eden toplum olduğu ortaya çıkarken; Meksikalılar, Kolombiyalılar ve Şilililerin duygularını saklamada daha başarısız olduğu sonucuna varıldı.

Netflix kullanıcılarının uygulama üzerinden mobil cihazlarına kaydettikleri videolar ile izlemek istedikleri içeriklere de kolay şekilde ulaşabildikleri şirket tarafından vurgulandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz