30 Temmuz Cuma 2021

Twitter direkt mesajlarda yeni dönem


Sosyal medya devi Twitter, direkt mesajlarda sohbet etmeyi kolaylaştıracak yeni sesli mesaj özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu. Üstelik platfrom yeni özelliğini resmi bir açıklama yaparak duyurdu.

Türkiye’de test ediliyor

Şirket, özelliğin bugünden itibaren Türkiye ve Nijerya’da uygulanmaya başlandığı belirtti. Ayrıca her kayıt için 140 saniyelik süre belirledi. Yeni özellik, sesli tweet‘lere benzer şekilde çalışacak. Fakat sesli tweet’ler yalnızca iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilirken, sesli mesajlar hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilecek.

Twitter’ın konuyla ilgili yayınladığı resmi açıklama ise şu şekilde:

“Bu, insanlara ister hareket halinde olsunlar ister yazacak çok fazla şey olsun, kendilerini net ve hızlı bir şekilde ifade etmeleri için daha fazla imkan sağlayacaktır. Hands free yani eller serbest bir deneyim için, bir DM görüşmesinde, hesap sahiplerinin kayda başlamak için yeni ses kaydı simgesine bir kez dokunmaları yeterlidir.

Tamamlandığında durdur simgesine dokunarak kaydı göndermeden veya silmeden önce kayıtlarını dinleme seçeneğine sahip olurlar. Alternatif olarak, ses kaydı simgesini basılı tutarak ve konuşmayı bitirdikten hemen sonra göndermek için yukarı kaydırarak da hızlı gönderebilirler.

Her kayıt için 140 saniyelik bir sınır vardır. Herkesi, sesli mesajları kullanarak kendileri için önemli olan şeyler hakkında özel sohbetler başlatmaya teşvik etmek istiyoruz. Özelliğimizin Türkiye ve Nijerya’da nasıl kullanıldığını görmeyi ve bu denemeyle ilgili geri bildirimleri almayı dört gözle bekliyoruz.”

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pinterest yeni özellikleriyle kullanıcılarına para kazandıracak

En çok kullanılan görsel paylaşma platformlarından birisi olan Pinterest, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarını sağlayacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir