Twitter’a bookmark özelliği geliyor

0
511 Okunma

Birkaç hafta önce 140 karakter inadından vazgeçen Twitter, sınırı tam olarak iki katına çıkarmış ve “280 karakter” sistemini hayata geçirmişti. Özellikle İspanyolca, Portekizce ve Fransızca paylaşımlarda 140 karakterin yeterli gelmediği açıklayan sosyal ağ yöneticileri, yakında bu özelliğin tüm kullanıcılar için aktif hale getirileceğini de açıklamıştı.

Ancak, küçük bir hile sayesinde Twitter’da şimdiden 280 karakter tweet atabilmek mümkün hale geliyor. Twitter, kullanıcıların eski ve önemli tweet’lere ulaşmasını sağlayacak “daha sonra oku” özelliği üzerinde çalışıyor. Böylece önemli tweet‘ler bu alana kaydedilip daha sonradan tekrar görüntülenebilecek.

Bookmark ile beğendiğiniz tweetleri saklayın!

Mikro blog servisi Twitter, ilk günden beri kullanıcılarının talep ettiği bookmark özelliğini nihayet yayına açmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların daha sonradan kolayca erişmek istedikleri tweet’leri işaretlemelerini kolaylaştıracak olan bookmark özelliği bu tweet’lerin #SaveforLater hashtag’i ile saklanmasını mümkün kılacak.

Mevcut sistemde kullanıcılar tweet’leri saklamak için favorilerine almak durumunda kalıyor ancak bu işlem takipçileri tarafından da görülebiliyor. #SaveforLater özelliği ise, tweet’leri dışarıdan görünmeyecek şekilde, daha sonra incelemek için saklamaya mümkün verecek.

Twitter’ın testinden bir video görüntüsü paylaşan test kullanıcısının tweet’i ise yeni özelliğin nasıl kullanıldığını gösteriyor. Buna göre, kullanıcı daha sonra incelemek istediği tweet için menüden “add to bookmark” seçeneğini tıklıyor ve seçtiği tweet kullanıcının “bookmark” tabında saklanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz