Visa’dan ödeme yapabilen güneş gözlüğü

0
197 Okunma

Yaz ayları yaklaşırken, sahilde, plajda nasıl ödeme yapacağız sorusu da yeniden yükselmeye başladı. Visa, deniz kenarında, yazlık mekanlarda ödeme yapmayı kolaylaştırmak için şimdi yeni bir ürün hazırlıyor: Güneş gözlüğü.

Visa’nın yeni gözlükleri, sıradan bir güneş gözlüğünden farklı görünmüyor ancak bu gözlükler, temassız ödeme yapabiliyor ve plajda içeceklerinizin ücretini öderken, plaj çantasının derinlerine saklanan cüzdanı arama derdinden insanları kurtarıyor.

Henüz konsept aşamasında olan bu yeni gözlüğün piyasaya çıkıp çıkmayacağı net değil ancak Visa uygun ortak bulursa, gözlüğü üretmek ve pazarlamak istiyor.Gözlükler şu anda, 2017 Dünya Sörf Şampiyonası’nın yapıldığı sahillerde test ediliyor. Visa böylece gözlüklerin daha kolay kullanımı hakkında önemli deneyimler elde ediyor.

Ancak yine de Visa’nın aklında sorular yok değil. Gözlüklerin kaybolması veya kırılması halinde ne yapılabileceğine dair soru işaretleri var. Ayrıca insanların bu gözlükleri kış aylarında kullanmak istemeyecek olması da ayrı bir detay. Gözlüğün temassız ödeme çipinin çıkarılıp normal gözlüklere takılması da söz konusu olabilir ama kim bir markette ödeme yaparken gözünden gözlüğünü çıkarıp kasaya okutmak ister? Dolayısıyla Visa temassız ödeme konusunda gözlük fikrinden vazgeçip akıllı saatlere odaklanmayı sürdürebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz