WhatsApp’tan grup sohbetlerine yenilik!

0
351 Okunma
WhatsApp Etkinlikler Özelliği

WhatsApp, anlık mesajlaşma uygulamasında kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. Son güncellemeyle birlikte, kullanıcılar artık grup sohbetlerinde bir farklılıkla karşılaşacaklar. WhatsApp “Etkinlikler” özelliği ile bu yeni işlev nasıl planlanmış. İşte sizler için derlediğimiz haberin detayları…

WhatsApp “Etkinlikler” özelliği nedir ve etkinlik nasıl oluşturulur?

WhatsApp’ın bu yeni güncellemesi, kullanıcıların etkinlikleri kolayca planlamalarına ve koordine etmelerine olanak tanıyor. Daha önce yalnızca topluluklarla sınırlı olan bu özellik, artık tüm grup sohbetlerine kadar genişletildi. Artık grup sohbetlerinde etkinlik adı, tarih, açıklama, konum gibi ayrıntıları girerek etkinlikler oluşturulabilecek. Ayrıca, etkinliğin sesli veya görüntülü arama gerektirip gerektirmediğini belirleme seçeneği de mevcut.

WhatsApp Etkinlikler Özelliği

WhatsApp’ta etkinlik oluşturmak oldukça basit. Aşağıdaki adımlar sırasıyla uygulandığında, grup sohbetlerinde etkinlikler oluşturulmuş olacak. İlgili adımlar şu şekilde:

1- Mobil cihazınızda WhatsApp’ı açın.

2- Bir grup sohbeti açın. Android cihazlarda ek simgesine, iOS cihazlarda ise artı simgesine dokunun.

3- “Etkinlik” seçeneğine dokunun.

4- Etkinlik adını, tarihini ve saatini girin. Ayrıca, isteğe bağlı olarak etkinlik açıklaması, konum veya çağrı bağlantısı ekleyebilirsiniz.

5- Gönder simgesine veya Kaydet seçeneğine dokunun.

Etkinlik açıklamaları iki bin kırk sekiz karaktere kadar olabilir ve bir yıl öncesine kadar çağrı linki eklenebilir. Ayrıca açıklama kısmına diğer platformlardan linkler de eklenebiliyor.

Samsung Türkiye, Unpacked 2024 etkinliğine kaydolanlara sürpriz hediyeler dağıtıyor!

Ayrıca, oluşturulan bir etkinlik üzerinde düzenleme işlemi de yapılabilmekte. İlgili düzenleme adımları sırasıyla şu şekilde:

1- Etkinliği düzenle’ye dokunun.

2- Değişikliklerinizi gerçekleştirin. (Etkinlik adı, tarih, saat, konum ve açıklama gibi seçenekleri güncelleyebilirsiniz.)

WhatsApp’ın bu hamlesi, uygulamayı sadece mesajlaşma aracı olmanın ötesine taşımayı ve kullanıcıların iş ve sosyal hayatlarındaki iş birliğini arttırmayı amaçlıyor. Özellikle grup projeleri, toplantılar veya sosyal etkinlikler için oldukça kullanışlı olacak bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak.

WhatsApp Etkinlikler Özelliği

Yeni etkinlik oluşturma özelliğiyle, WhatsApp’ın grup sohbetleri daha da organize ve işlevsel hâle gelecek. Bu özellik sayesinde grup içinde planlama yapmak ve etkinlikler düzenlemek hiç olmadığı kadar kolay ve pratik olacak.

Peki kullanıcısı olduğunuz bu uygulamanın güncellemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sohbetleriniz için daha işlevsel olur mu dersiniz? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmında belirtebilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz