X, YouTube ve Netflıx’e yeni bir rakip getiriyor!

0
471 Okunma
X TV Uygulaması

X TV uygulaması ile beraber, akıllı TV dünyasına yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Peki nasıl bir kullanımı olacak ve hangi cihazlarda çalışabilecek? İşte detaylar…

X TV uygulaması: Hangi cihazlarda kullanılabilecek?

Elon Musk’ın yönettiği X (eski adıyla Twitter), akıllı TV uygulaması başlatma kararı aldı. Bu adım, sosyal medya platformunu, YouTube ve Netflix gibi büyük video akış uygulamalarıyla rekabet etme konusunda daha da güçlendirdi.

X TV Uygulaması

Geçtiğimiz ay X kullanıcıları toplamda üç yüz seksen beş milyon saatten fazla video izledi. Bu rakam, yaklaşık bir trilyon saniyeye, yirmi üç milyar dakikaya veya on altı milyon günlük videoya eş değer. Bu sayede X, ortalamanın üzerinde olan izlenme rakamlarını dikkate alarak, akıllı TV uygulaması olan “X TV”yi hayata geçirmeye karar verdiğini duyurdu. Ancak, uygulamanın hangi televizyon veya yayın cihazlarını destekleyeceği ve hangi bölgelerde sunulacağı gibi detaylar henüz açıklanmış değil.

X’in akıllı TV uygulamasının özellikleri hakkında henüz fazla bilgiye sahip olunmasa da, şirketin geçmişte benzer projeleri hayata geçirdiği bilinmekte. Daha önce Samsung cihazları da dâhil olmak üzere video akışı ve akıllı TV uygulamaları başlatmıştı. Ancak bu girişimler kısa sürede durdurulmuştu. Şimdi ise X, bu alanda daha kararlı bir şekilde ilerlemeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

X’in akıllı TV uygulamasıyla ilgili olarak, şirketin öncelikli hedeflerinden birinin video içeriği izleme deneyimini geliştirmek olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan bir duyuruda, X ekibi, platformlarının artık “video öncelikli bir platform” olduğunu ve kullanıcıların oturumlarının büyük çoğunluğunda video izlediğini açıkladı. Ayrıca, günlük yüz milyon kullanıcıya sahip olduğu iddia edilen bir özellik olan “sürükleyici video”nun tanıtımını da gerçekleştirdi.

X TV Uygulaması

X’in akıllı TV uygulamasıyla ilgili farklı bir haber daha var ki; uygulama, otuz dakikadan daha uzun süren videoların yüklenmesine olanak tanıyacak. Bu, içerik oluşturucuların daha uzun içerikler paylaşmalarını sağlayarak platformun çeşitliliğini arttırabilir.

Sonuç olarak, X’in akıllı TV uygulamasıyla ilgili henüz çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak şirketin video içeriğine olan bağlılığı ve bu yeni girişiminin önemli bir adım olduğu da açık. Yakın gelecekte, X’in akıllı TV platformunun ne şekilde ve hangi özelliklerle sunulacağı kullanıcıları tarafından ilgiyle bekleniyor.

Peki siz X platformunun getirmeyi planladığı bu yenilik hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz…

İlginizi çekecek diğer bir haberimiz:

X uygulaması mavi tik kullanımında değişikliğe gidiyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz