Bu yaz sen de bir programlama dili öğren!

0
549 Okunma

Boş vakitlerinizi değerlendirmek için birçok seçeneğiniz var. Film izlemek, alış veriş yapmak veya yeni bir diziye başlamak sizin için bir seçenek olabilir. Fakat bu vakitleri daha verimli kullanmak istiyorsanız hem vaktinizi değerlendirmek hem de geleceğinize bir katkı sağlamak için bir programlama dili öğrenebilirsiniz.

Bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz birçok kitap ve online eğitimler mevcut. Öncelikle kendinizi geliştirmek istediğiniz alanı seçerek farklı online eğitim programlarına katılabilirsiniz. YouTube’ta seçtiğiniz alan ile ilgili farklı eğitim videolarını takip edebilirsiniz.

Bir programlama dilini öğrenmeye başlamadan önce mantığını öğrenmeniz ileride dili kullanma konusunda size çok yardımcı olur. Programlama dillerinde en önemli kavramlardan bir tanesi algoritmalardır. Bu mantığı oturttuktan sonra öğrendiğiniz kod parçacıklarını daha etkili kullanmaya başlar ve daha doğru sonuçlar alırsınız. Algoritma ve veri yapılarını daha kolay kavrayabilmeniz için Visualgo web sitesini kullanabilirsiniz.

Visualgo Nedir?

visualgo

Veri yapıları ve algoritmayı görsel efektler ile destekleyerek en basit yoldan aktaran ücretsiz bir web sitesidir.  Bu sitenin içerisinde veri yapıları ve algoritmaya dair açıklamaları bulabilir, hızlandırılıp yavaşlatarak kolayca öğrenebilirsiniz. Görsel animasyonlardan oluşan bu eğitim sitesinde üyelik açarak ilerlemenizi kaydedebilirsiniz. Web sitesine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siz de bu yaz boş vakitlerinizde programlama dillerinden birini öğrenmeye başlayabilirsiniz. Gelecekte eğer ilerlemek isterseniz bu alandan para kazanabilir veya istediğiniz çeşitli uygulamaları kendinize özel yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz