10 Ağustos Çarşamba 2022

Yeni Hyundai i30 yollara çıkmaya hazırlanıyor


Hyundai’nin beğeni toplayan modellerinden i30’un 2017 versiyonu yollara çıkmak için zaman sayıyor. C segmentinde yoğun ilgi gören bir otomobil olan i30, yenilenen tasarımıyla ayrıca Hyundai’nin tasarım dilini de değiştiriyor. Firma artık yeni modellerinde ilk kez i30’da kullanacağı tasarım anlayışını uygulayacak.

İnce ve sivri uçlu farların ilk bakışta dikkati çektiği aracın ön tasarımında da geniş havalandırma ızgaraları kullanılarak, araca güçlü, atik bir ruh kazandırılmış.

Şehir ve aile hayatının gerektirdiği geniş iç hacimle çocuklu ailelerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmış olan aracın ön paneli de yenilenmiş. 8 inçlik multimedya ekranı, aracın tüm donanım seviyelerinde standart olarak geliyor. Ayrıca yeni i30’un Apple Car Play ve Android Auto sistemleri ile uyumlu çalışıyor.

Pazarda Volkswagen Golf ve benzerlerine rakip olarak konumlanacak olan i30’da önceki nesilden 40 mm daha uzun olarak, 4.340 mm uzunlukta bir araç. Bagaj hacmi ise 395 litre. Bu da Volkswagen Golf’ten 15 litre daha fazla bagaj hacmi demek. 15 litre, uzun yolculuklar sırasında fazladan bir bavul anlamına geliyor.

 

YAZAR: Ece Yukselen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

elektrikli otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil pazarına giriyor

Xiaomi ürün yelpazesi en geniş markalardan bir tanesi. Küçük ev aletleri, kişisel bakım ürünleri telefon …

1 yorum

  1. Göksel GÖKÇE

    Kullananlar iyi anlatıyor ama kaportada iyi olsaymış keşke
    https://youtu.be/8HYAtE2U8HY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.