8 Aralık Pazar 2019

YouTube Music’ten Spotify’da olmayan özellik!


YouTube Music Türkiye’de yeni kullanıma açılmasıyla birlikte Spotify ve Apple Music’in kopyalayamayacağı yeni bir özelliği küresel çapta uygulamasına ekledi. Bu yeni özellikle müzik platformları arasındaki rekabet kızışacak gibi duruyor!

YouTube Music özellikleri ile Spotify’ı geçmeyi planlıyor!

YouTube küresel pazarda Premium özelliğini kullanıcılara sunarak YouTube Music’ten yararlanmalarını sağlamıştı. Bu hafta içerisinde de YouTube Premium Türkiye’de kulanıma açıldı.

Kullanıma açılmasının ardından hem özellikleri hem de fiyatı ile oldukça dikkat çeken Premium üyelik, yeni özelliklerle de rakiplerine karşı avantajlı hale gelmeye çalışıyor. Spotify ve Apple Music şu anda müzik yayını yapan iki baskın güç olarak karşımıza çıkıyor. Ancak YouTube kullanıcılara sunduğu farklı özelliklerle öne çıkmayı planlıyor.

Şirket bu hafta Türkiye’de Premium özelliğini açmasıyla birlikte YouTube Music için önemli bir özelliğini de küresel çaptaki kullanıcılara açtı. Artık kullanıcılar bu platformla ses ve müzik videoları arasında kolayca geçiş yaparak dinledikleri şarkının klibini izleyebilecekler. Bir şey belirtmek gerekirse, Türkiye’de Premium’un yeni sunulmasından dolayı bu özelliği ilk kullanımda görmüş olabilirsiniz. Ama bu özellik daha önce globalde yayınlanan uygulamada da yoktu.

Bir şarkının sesi ile klibi arasında anında şarkıyı kesmeden geçiş yapma olanağı sağlayan uygulama bunun gibi yeni özelliklerle de rekabette öne geçmeyi planlıyor. Ayrıca klip ve video sisteminin YouTube patentli olmasından dolayı, Spotify ve Apple Music gibi uygulamalara bu özellik entegre edilemeyecek.

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify yeni yıla sayılı günler kala “EN”‘leri açıkladı!

Yeni yıla sayılı günler kala dünyanın en çok indirilen çevrimiçi müzik uygulaması olan spotify 2019’un …

Bir Cevap Yazın