8 Mayıs Cumartesi 2021

YouTube’da ailece izleyebileceğiniz çocuk tiyatroları


çocuk tiyatroları

Pandemi sebebi ile bir yılı aşkın süredir evlerimizdeyiz. Bu süreç yetişkinler için yeterince zor. Fakat süreçten en çok etkilenen hiç şüphesiz çocuklar oldu. Sosyal faaliyetlerde uzak kalan çocuklar bu dönemde daha fazla ekrana bağlandı. Bu süreçte faydalı içerikler bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. Sizler için tam kapanma döneminde YouTube’da ailece izleyebileceğiniz çocuk tiyatrolarını listeledik.

YouTube da izleyebileceğiniz ücretsiz çocuk tiyatroları

Sinco Akıllı Sincap

Akıllı sincap sinco

Bu tiyatro ormanların yok olması sebebi ile evsiz kalan hayvanları konu alıyor. Akıllı sincap Sinco kendine ev edinmenin bir yolunu buluyor.

Uğur Böceği Benekli

Uğur Böceği Benekli Çocuk Tiyatroları

Uğur Böceği Benekli dileğini yerine getirecek bilgeyi bulmak için en yakın arkadaşı ataş böceği ile birlikte yola çıkar.

Pinokyo

Eti tarafından hazırlanan bu tiyatroda klasiklerden Pinokyo eserinin canladırması yer alıyor.

Kırmızı Başlıklı Kız

Birçok klasiğin yer aldığı Eti YouTube kanalında Kırmızı Başlıklı Kız tiyatrosu da yer alıyor.

Mutluluk Denince Akla 1. Bölüm / Yardımlaşmanın ve Paylaşmanın Önemi

Yardımlaşmanın ve Paylaşmanın Önemi

Bir seri halinde yayınlanan, hem eğitici hem eğlendirici çocuk tiyatroları Mutluluk Denince Akla; yetişkin karakterlerin canlandırdığı ilk bölümde Yardımlaşmanın ve Paylaşmanın Önemi konusu yer alıyor. Serinin devamında ise; Çevreyi ve Doğayı Koruma, Sağlık için Hareket yer alıyor.

Çikolatalar Ülkesi

Tiyatro, Ataşehir Kültür kanalında yer alan çocuk tiyatroları köşesinde yer alıyor. Bu tiyatro ile bir an önce büyümek isteyen Ezgi’nin gece uyuduktan sonra gördüğü rüyasındaki maceralara konuk oluyorsunuz.

 Çocuk Saati Serisi

Şehir Tiyatroları YouTube kanalında yer alan bu seri 8 bölümden oluşuyor. Tam kapanma döneminde düzenli izleyebileceğiniz bu seriye mutlaka yer verin

Tüylü ve HavHav’ın Maceraları

Menteşe Belediyesi, YouTube Sayfasında yer alan bu tiyatro 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak hazırladı.

Kelebekler Özgür Olmalı

Küçükçekmece Belediyesi, YouTube kanalında yer alan bu çocuk tiyatrosu da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak hazırladı.

Tonton İle Afacan

tonton ile afacan çocuk tiyatroları

Çankaya Belediyesi YouTube kanalında bulunan Tonton ile Afacan, Baş karakterin arasında geçen maceraları konu alıyor.

Siz de çocuklarınızın yaş grubuna göre Tiyatroları belirleyip, evde ailecek verimli vakit geçirebilirsiniz. İzlediğiniz ve beğendiğiniz çocuk tiyatrolarını yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

 

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

500 TL’ye kadar en iyi 10 Anneler Günü hediyesi

Anneler Günü’ne sayılı günler kaldı. Ancak siz hâlâ annenize ne alacağınız konusunda karar veremediniz mi? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir