Zubizu kullanıcıların yaz alışveriş tercihlerini açıkladı

0
424 Okunma

Yaşam ve stil uygulaması ZUBİZU, 2017 yaz döneminin bitmesi ile birlikte tatil alışverişleri ile ilgili bilgileri paylaştı. Kullanıcıların alışveriş tercihlerine bakıldığında yaz aylarında akaryakıt alımı kış dönemine göre yüzde 20 oranında artış gösterirken tatil alışverişlerinde ilk üçe giren ürünler arasında kitap, cd, mayo ve spor giyim ürünleri yer alıyor.

Yaz dönemi boyunca kadınlar Tarkan’ın yeni albümü “10” u alırken, erkekler Zülfü Livaneli’nin “Elia ile Yolculuk” kitabını satın aldı.

Arabamızla Tatile Gitmeyi Seviyoruz

Günümüzde; uçak, otobüs, tren yolculuklarına alternatif olarak özellikle ülke içinde yapılan kısa seyahatlerde kişisel araçlar tercih edilmeye başlandı. Araçla seyahat etmek; kişinin kendi tercihine göre gidilecek rotaya karar vermesi ve yeni lezzetler keşfetmek için istediği yerde molalar vermesi özgürlüğü de beraberinde getiriyor.

ZUBİZU’nun seyahat ve alışveriş alışkanlıklarıyla ilgili paylaştığı verilere göre bu özgürlük ve konfor alanının son yıllarda araçla seyahat eden kişilerin sayısını artırdığını gösteriyor.

Akaryakıt Alımı Yüzde 20 Arttı

Yaz aylarında akaryakıt alımındaki artışa dikkat çeken Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Yapmış olduğumuz ZUBİZU alışveriş ve data araştırmasına göre yaz aylarında akaryakıt alımı kış dönemine göre yüzde yüzde 20 gibi bir oranda farklılık gösterdi. Yaz boyunca devam eden tatillerle birlikte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı haftalarında da bu artış devam etti. En çok akaryakıt İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde alınırken 3 büyük şehri Bursa, Adana ve Antalya takip etti.

 

Bu yazın gözde tatil noktası yine Bodrum oldu. Yurt içinde en çok Bodrum, İzmir ve Dalaman’a uçak bileti alındı. En çok tatil rezervasyonu yapılan oteller ise muhteşem doğaları ve denizleri ile Bodrum, Göcek & Marmaris, Ayvalık ve Çeşme’deki oteller oldu.Yazlık ürün tercihlerine bakıldığında ise kadınlar en çok mayo satın alırken, erkeklerin en çok alışveriş yaptığı ürün şort oldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz