​Estetikte ufak ama hedefe uygun tedavi

0
379 Okunma
Örümcek ağı estetik
Örümcek ağı estetik

“Artık birbirine benzeyen, radikal değişim yaşamış, oldukça büyütülmüş veya küçültülmüş uzuvlar yok. İnsanların tek istediği sadelik, doğallık, yalınlık” diyen Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahinin geçmişinde sıkça rastlanan hatalı müdahaleleri günümüzde görmediğimizi ve bunun nedeninin ise, gelişen teknoloji ve estetik cerrahi konusunda yapılan araştırmalar olduğunu söyledi.

Ameliyatsız estetik bu yüzden seviliyor

Ameliyatsız estetik müdahaleler hastaya cerrahinin olası komplikasyonlarını yaşatmaz. Ve eğer siz yaşlanma belirtilerini fark eder etmez önlemler almaya başlarsanız, cerrahiye de ihtiyaç duymazsınız. Ameliyatsız estetik aynı zamanda iyileşme döneminde konforludur, hayatınıza ara vermek zorunda kalmazsınız. Örümcek Ağı estetiğinin de bu denli sevilmesinin ve favori uygulamalar arasında gösterilmesinin de yegane sebebi bu aslında.

Kendi kök hücreleriniz baş tacı

“Minimalist estetik yaklaşımının bir diğer önemli ayağı kök hücreler, yağ transferi uygulamaları. Artık bu işlemleri noktasal girişlerle minimal izlerle yapabiliyoruz. Söz gelimi hastanın kendi bölgesel yağını, ihtiyacı olan bir başka bölgesine transfer ettiğimizde, mutlaka kök hücreden zengin kısmının avantajlarını kullanıyoruz. Özellikle yüz bölgesinde yaşanan yağ kayıpları, sarkmalar, cildin canlılığını kaybetmesi, kırışıklıklar, Örümcek Ağı estetiği ve yağ transferi ile çözümlenebiliyor. Yüz 15 yaş öncesine gidiyor, değişim geriye doğru, farklı bir yüz değil” diyen Cihantimur, yağ transferi uygulamasında Cihantimur Yağ transferi tekniğini kullandığını ve bu şekilde kök hücrelerin nakledildikleri yerde tamına yakının yaşatıldığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz