19 Ekim Pazartesi 2020

357 Amazon çalışanı şirketini protesto ediyor!


Geçen yıl Mayıs ayında Amazon çalışanları, işverenine iklim krizine katkılarından dolayı harekete geçmeleri ve sorumluluk almaları yönünde baskı yaptı. O zamandan beri şirket, çalışanlaradış iletişim politikasını” ihlal etmeye devam ederlerse iki işçi ile sözleşmeleri feshedilebilecekleri konusunda uyardı. Bunun sonrasında 357 Amazon çalışanı şirketini protesto etmeye başladı.

357 Amazon çalışanı harekete geçti

Bir Amazon çalışanı: “İklim değişikliği ile ilgili bilim açık. Amazon’un, sesini çıkaran çalışanları susturmaya çalışırken, diğer yandan petrol ve gaz endüstrisinin fosil yakıtlar çıkarmasına yardımcı olmaya çalışması akıl almaz bir durum.” şeklinde açıklama yaptı.

Amazon Adalet Çalışanları isimli grup, teknoloji devinin sürdürülebilirlik hedeflerini takip etmesini, 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşmasını ve fosil yakıt şirketleri ile bulut bilişim sözleşmelerine kesin bir son vermesini istiyor.

357-amazon-calisani-sirketini-protesto-ediyor

Amazon’daki yazılım mühendisi Sarah Tracy ise yaptığı açıklamada “Amazon çalışanları olarak, sadece şirketin başarısından değil, etkisinden de sorumluyuz,” dedi  Tracy sözlerine şöyle devam etti:

“Konuşmak ahlaki sorumluluğumuzdur ve iletişim politikasındaki değişiklikler bizi bu sorumluluğu yerine getirme konusunda sansürlemektedir. Şimdi, özellikle iklim krizi insanlık için benzeri görülmemiş bir tehdit oluşturduğundan, çalışanları susturmanın zamanı değil. ”

Şu anda tam 357 Amazon çalışanı Amazon’un iklim krizindeki rolü hakkında kamuoyuna bir açıklama yayınladı.

Şimdilik Amazon tarafından herhangi bir açıklama veya çalışanlara herhangi bir yaptırım yapılacağı yönünde bilgilendirme gelmedi.

2020 Grammy Ödülleri sahiplerini buldu!

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Garmin Vivofit Jr. 3

Çocuklar için Garmin Vivofit Jr 3 tanıtıldı!

Çocukların teknoloji ile iç içe olduğu düşünüldüğünde onlar için de özel olarak geliştirilen teknolojik cihazlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir