6 dakikada yepyeni bir buruna kavuşmak mümkün!

0
228 Okunma

Estetik operasyonlar içerisinde dünyada ve ülkemizde en fazla talep edilen burun estetiği operasyonları, hastaların çekinerek yaklaştıkları bir ameliyat olmaktan çıkıyor. Tamponsuz, en az kesi izi ile ağrısız tamamlanan bu operasyonlar, basit burun estetiği olarak uygulanıyor. Op. Dr.Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen basit burun estetiği hem hastaya konforlu bir iyileşme süreci yaşatıyor, hem de sosyal hayatından kopmadan, sorunlu buldukları burunlarına veda edip, estetik bir yüze kavuşmalarını sağlıyor.

Tamponsuz alçısız yöntem

23 yaşındaki Belis Özbey’e toplam, 6 dakika süren rekor bir uygulama ile yapılan basit burun estetiğinin üzerinden tam 3 sene geçti. Haberlere ve gazetelere konu olan bu operasyon, özellikle iyileşme sürecinde yaşanan şişlik ve morluk gibi sorunları minimalize edip, tampon ya da alçı gibi aparatlar kullanılmadan uygulanıyor.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, basit burun estetiği operasyonlarında olası ameliyat risklerinin bulunmadığını, morarma ve şişme gibi sorunların bu teknik sayesinde oluşmadığını söylüyor. Konu hakkında açıklama yapan Cihantimur, “3 sene önce haberlere ve gazetelere konu olan Belis de olduğu gibi, insanlar artık hızlı, pratik ve etkin uygulamaların peşinde. Eskisi gibi aylar süren iyileşme süreçlerine hem vakitleri yok, hem de bu süreç içerisinde ağrı ve morarma gibi yan etkiler yaşamak istemiyorlar. Geliştirdiğim basit burun estetiği, hem hastanın yüzüne ve mevcut anatomisine en uygun hattın oluşmasını sağlıyor, hem de hastanın yıllardır muzdarip olduğu burun sorununu kısa sürede çözümlüyor. Belis’in operasyonu, 6 dakika kadar sürmüştü. Hatta sonradan 4-5 dakika süren hastalarımız bile oldu bugüne kadar. Bu, hastanın hazırlığı, operasyon ve sonrası işlemlerle toplam 20 dakikada biten bir işlem” diyor.

Burnun uç kısmı şekillendiriliyor

Burnun uç kısmını şekillendirerek, kalkık veya inceltilmiş hale getirilmesi basit burun estetiğinin temelini oluşturuyor. Burunun iç kısmına yapılan minimal dokunuşlar, hastanın en doğal formda bir burun yapısına kavuşmasını sağlıyor. Cihantimur, operasyondan 1 saat sonra hastaların eve gidebileceklerini, hatta ertesi gün işe veya sosyal yaşantılarına devam edebileceklerini belirtiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz