16 Ağustos Salı 2022

Akıllı ayakkabı astarı yorgunluk seviyenizi ölçüyor


akıllı ayakkabı astarı

İki yıl önce kendiliğinden bağcıkları bağlanabilen akıllı ayakkabıları piyasaya süren Zhor Tech, bu kez  ne kadar yorulduğunuzu algılayabilen akıllı ayakkabı astarı üretti.

CES 2018′de tanıtılan ayakkabı astarı, sensörlerle donatılmış olduğundan kullanıcıların adımlarını sayabiliyor ve yorgunluk seviyelerini belirleyebiliyor. Aynı zamanda kişinin duruşunu da tespit ederken etrafındaki titreşimleri analiz ediyor.

Tehlike hissettiğinde alarm veriyor!

akıllı ayakkabı astarı

Zhor Tech, ürün hakkında şu açıklamayı yapıyor; ”Safety ayakkabı astarı, inşaatta çalışan işçiler ya da gün boyu ayakta durmak zorunda kalınan iş kolları için üretilmiştir. Böylelikle çalışanlar, sağlık durumlarını, gün içerisinde ne kadar yorulduklarını kontrol edebilir hale gelebilirler. Önemli bir artı olarak bir kişi ayaktayken kayarsa veya düşerse, akıllı ayakkabı astarı bunu farkedebilir ve telefonda kurulu olan uygulaması aracılığıyla kişinin yakınlarına yada patronuna otomatik haber verebilir şekilde üretilmiştir.”

 

 

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.