15 Ağustos Pazartesi 2022

Li-Fi ile yeni nesil internet bağlantısı


MyLifi

Wi-Fi bağlantısının yavaşlığından şikayet etmek artık 2017’de kaldı. CES 2018 furında tanıtılan ürünlerden biri de Oledcomm‘un ürettiği MyLifi adlı cihazdı.

2005’ten beri ortalıkta olan Li-Fi teknolojisi hiçbir zaman tamamen halka açılmadı. Ancak yeni yıl’a girilmesiyle birlikte 2018 yılında evlerimize de girebilecek.

Li-Fi  yani Light Fidelity, internete bağlanabilen cihazlara LED ışık ile internet sağlama teknolojisidir. Bu teknoloji ise MyLifi adlı bilgisayarlara takılan cihaz ile ilk kez gerçek hayata geçirildi. Işık dalgalarını alarak internet bağlantısını sağlayabilen cihaz LED lamba üzerinden gelen dalgalarla internet bağlantınızı sağlandıktan sonra Wi-Fi’dan çok daha hızlı internete bağlanabilmenizi sağlıyor.

Kişiye göre özelleştirilebiliyormylifi

İnternet bağlantısını sağlayan LED ışığın duruşunun, boyutunun ayarlanabileceği ve ayrıca ışık tonunun, parlaklığının kişiye göre ayarlanabileceği de gelen bilgiler arasında.Radyo dalgalarına gerek kalmadan bağlanabileceğiniz hızlı internet seçeneği aileler için de kontrol noktası sunuyor.

Ön satışa çıkacak olan cihaz fiyatının 499 dolardan başlayacağı söyleniyor.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Pad Air’in yeni versiyonu tanıtıldı

Oppo, 10 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan Oppo Pad Air tabletinin yeni bir versiyonunu tanıttı. Siyah ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.