17 Haziran Pazartesi 2019

Akıllı indirme özelliği Netflix iOS uygulamasında!


Netflix geçen temmuz ayında Android ve Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlara akıllı indirme özelliği getirmişti. Şimdi aynı özellik iOS kullanıcıları için geldi. Böylelikle Netflix’in mobil cihazlarda kullanılan uygulaması daha işlevsel bir hâle getirilmiş oldu. Akıllı indirme özelliği ile izleyiciler ağa bağlıyken indirilen içerikleri daha sonrasında çevrimdışı olarak izleyebiliyor. Ayrıca özellik yalnızca kablosuz ağa bağlıyken indirme gerçekleştiriyor bu sayede mobil veri kullanımının önüne geçiliyor. 

Akıllı indirme özelliği nasıl çalışıyor?

Siz dizinin bir bölümünü izlerken sistem arkada bir sonraki bölümü sizin için indiriyor. Tabiki herhangi bir Wi-Fi ağına bağlıysanız. İndirilen bölüm siz izledikten sonra otomatik olarak siliniyor. Özelliğe neden akıllı dendiği çok net değil mi?

Şirket bu özellik ile izleyicinin içeriği indirmek için zaman harcamasının önüne geçiyor. Bu sayede izleyici daha fazla içerik tüketebilecek.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google doğal afetleri haber verecek

Google’ın trafik navigasyon uygulaması olan Waze’yi satın almasından sonra geliştirmelerine devam ediyor. Waze’nin öne çıkan …

Bir Cevap Yazın