Aksiyon kameralarına değiştirilebilir lens geliyor

0
214 Okunma
laibox cam

Hemen hemen bütün aksiyon kameraları geniş açılı lensler ile sunuluyor tüketiciye. Çin tabanlı şirket ise değiştirilebilir lense sahip aksiyon kamerası The Laibox Cam‘ın prototipini tanıttı.

Aksiyon kameralarına çok yönlü kullanım sağlamayı amaçladıklarını bildiren şirket bununla birlikte, ikinci sensörün akıllı telefonlara eklenen dual-lens mantığıyla oluşturulduğunu açıkladılar. İkinci sensor ile kameranın daha fazla ışığı almasını ve ayrıntıları daha derinlemesine görmesini sağladığı söyleniyor. Bunun dışında eklenen lens ile kamera sekiz kere yakınlaştırma yapabilmeyi sağlıyor.

4K video çekimi yapabiliyorlaibox cam

Kamera’nın aynı zamanda 30 fps ile 4K video çekeceği biliniyor. Dönebilen LCD ekranı bulunan kamera selfie çekimlerinde de kullanışlı olacağı izlenimi veriyor. The Laibox Cam, aynı zamanda tepesinde bulunan stereo mikrofon ile ses kaydı yaparken çevresel etkenleri en aza indirmeyi hedefliyor.

İçerisinde merkezi denge sistemi bulunan kamera için henüz daha detaylı bilgilendirme yapılmazken, şirket bunun dışında optik zoom ve 360 panorama seçeneği getireceğini de açıkladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz