18 Mayıs Cumartesi 2019

AliBaba’dan teknoloji meraklısı kadınlar için akıllı ayna!


Kadınların erkeklerle eşit derece teknoloji alışverişi yaptığını söyleyen Çinli teknoloji devi Alibaba, geçtiğimiz günlerde özellike kadın tüketiciler için geliştirdiği sesle çalışan aynasını tanıttı. Marka bu sayede Çin’de giderek artan teknoloji meraklısı kadın sayısının güzellik taleplerine hitap etmeyi planlıyor. 

Bir hoparlörü bulunan 8 inçlik ayna sesli komutlar alabiliyor. Böylece kullanıcı yüzünü daha net görebilmek için gerekli ışık ayarını sesli komutlar vererek yaptırıyor. 

Akıllı aynanın yetenekleri yalnızca bununla da sınırlı değil. Cihaz ayrıca kullanıcısına hava durumu tahminlerini iletiyor. Güzellik ipuçları da sunarak kişisel bakımın çok daha verimli yapılmasını sağlıyor.

AliBaba’nın verilerine göre kadınların özellikle ev aleti alım oranında yüzde 60’lık bir artış yaşanıyor. Bu da markaların kadın tüketicilere yönelmesinin en güçlü sebeplerinden biri. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sivilce sorununu yapay zeka ile çözen Spotscan!

Dermatologlar tarafından geliştirilen uygulama, cilt için tanı koyuyor. Ayrıca tedavi önerilerinde bulunuyor. L’Oréal‘in sahip olduğu …

Bir Cevap Yazın