16 Ağustos Salı 2022

Amazon Prime ile evsizlere yardım videosu viral oldu!


İnternet üzerinde alışveriş yapmak için kullanıcıların en sık kullandığı internet sitelerinden biri olan Amazon, Amazon Prime isimli bir hizmet seçeneği sunarak kullanıcıların aylık veya yıllık ücretler ödeyerek ürünlerini aynı gün/ertesi gün teslim alma seçeneğini sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Rob Bliss adlı kullanıcının Youtube üzerinde yayınladığı video 2 milyonun üzerinde izlenmeye ulaştı.

Siparişler aynı gün evsizlere ulaştırılıyor

Video’da Amazon’un Prime uygulamasını kullanarak sokaktaki evsiz vatandaşlara yardım edip edemeyeceğini test ederken sonuçlarını da paylaşan kullanıcı, sokakta evsiz kişilere giderek bir şeylere ihtiyaçları olup olmadığını soruyor. Genellikle kıyafet, çorap gibi cevaplar alan Bliss, Amazon Prime üzerinden birçok kişi için sipariş vererek bu uygulamanın sokakta yaşayan kişilere yardım edip edemeyeceğini test ediyor.

http://https://www.youtube.com/watch?v=8oKl_qDJHt4

Siparişlerini verirken haliyle adres belirtemeyen kişi, yazdığı not ile ürünün teslim edilmesi gereken kişiyi tarif ediyor.
Kişileri uzaktan kamera ile kayıt ederken kuryelerin bu insanları bulduğu görüntüleri de videoya ekleyen Rob Bliss, bu uygulama ile sokaktakilere yardım edilebileceğinin mümkün olduğunu söylüyor ve bu konuda farkındalık yaratıyor.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.